Martin Adamský  - Jedním ze zkušených borců, který opustil třineckou kabinu, je Martin Adamský. Devětatřicetiletý útočník přišel do slezského klubu v roce 2010 z Plzně a s Oceláři vybojoval dva tituly. Ještě v poslední sezoně odehrál 48 zápasů a posbíral v nich dvanáct bodů. V Třinci už o něj ale neměli zájem a zkušený útočník tak odešel do nedalekého prvoligového Havířova. Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
 Lukáš Krajíček  - Sedmatřicetiletý bek, který si zahrál i na olympijském turnaji v Soči, ještě do poslední sezony vstupoval coby kapitán Ocelářů. Jenže v lednu zkušený bek, který hrával i v NHL za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a Philadelphii, kvůli problémům s jícnem přerušil kariéru a na led se už nevrátil. Lukáš Krajíček, který má ve sbírce stříbrnou medaili z mistrovství světa z roku 2006, už ani žádný comeback nechystá a před pár dny definitivně uzavřel kariéru. Foto: Profimedia.cz
 Jiří Polanský  - Stejně jako Adamskému mu skončila smlouva a má se za to, že už v Třinci pokračovat nebude. Osmatřicetiletý útočník byl mezi Oceláři převážnou část své kariéry, během níž si odskočil i do Prostějova, Havířova nebo do Švýcarska. V uplynulém ročníku odehrál jeden zápas i za Frýdek-Místek, ovšem co s ním bude dál, to zatím sám neví. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Wojtek Wolski  - Za Oceláře odehrál jen 13 zápasů, přesto v extralize zanechal výraznou stopu. Kanadský útočník Wojtek Wolski, jenž několik let působil i v NHL, dal za Třinec deset branek a přidal k nim sedm asistencí. Ve Slezsku by byli rádi, kdyby u nich čtyřiatřicetiletý útočník pokračoval, hráčovy finanční nároky jsou ale zřejmě hodně vysoké. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Soumrak veteránů Ocelářů. Podívejte se na 4 zkušené hráče, kteří skončili v Třinci

Kdyby nezasáhl koronavirus, znovu by útočili na nejvyšší mety. Třinečtí Oceláři měli skvělé poskládaný tým a byli jedním z aspirantů na titul. V příští sezoně se ale budou muset obejít bez několika zkušených hráčů.

Martin Adamský Polanský Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Třineckou kabinu po sezoně opustil brankář Petr Kváča. Z týmu Ocelářů ale odešli také čtyři zkušení hráči, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Martin Adamský

Martin Adamský Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jedním ze zkušených borců, který opustil třineckou kabinu, je Martin Adamský. Devětatřicetiletý útočník přišel do slezského klubu v roce 2010 z Plzně a s Oceláři vybojoval dva tituly. Ještě v poslední sezoně odehrál 48 zápasů a posbíral v nich dvanáct bodů. V Třinci už o něj ale neměli zájem a zkušený útočník tak odešel do nedalekého prvoligového Havířova.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Lukáš Krajíček

Lukáš Krajíček Třinec.jpg

Sedmatřicetiletý bek, který si zahrál i na olympijském turnaji v Soči, ještě do poslední sezony vstupoval coby kapitán Ocelářů. Jenže v lednu zkušený bek, který hrával i v NHL za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a Philadelphii, kvůli problémům s jícnem přerušil kariéru a na led se už nevrátil. Lukáš Krajíček, který má ve sbírce stříbrnou medaili z mistrovství světa z roku 2006, už ani žádný comeback nechystá a před pár dny definitivně uzavřel kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jiří Polanský

Jiří Polanský Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Adamskému mu skončila smlouva a má se za to, že už v Třinci pokračovat nebude. Osmatřicetiletý útočník byl mezi Oceláři převážnou část své kariéry, během níž si odskočil i do Prostějova, Havířova nebo do Švýcarska. V uplynulém ročníku odehrál jeden zápas i za Frýdek-Místek, ovšem co s ním bude dál, to zatím sám neví.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Wojtek Wolski

Wojtek Wolski Třinec 2.jpg

Za Oceláře odehrál jen 13 zápasů, přesto v extralize zanechal výraznou stopu. Kanadský útočník Wojtek Wolski, jenž několik let působil i v NHL, dal za Třinec deset branek a přidal k nim sedm asistencí. Ve Slezsku by byli rádi, kdyby u nich čtyřiatřicetiletý útočník pokračoval, hráčovy finanční nároky jsou ale zřejmě hodně vysoké.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud