Soumrak veteránů. 5 Čechů, kteří po sezoně mohou skončit (nejen) v NHL

NHL mládne. V zámořské lize se už naplno prosadil David Pastrňák, stále více šancí dostává Jakub Vrána, novou smlouvu si zajistil Lukáš Sedlák a ukazují se i další mladíci. Zato nad veterány se stahují mračna.

Untitled 1.jpg

Radim Vrbata válí v dresu Arizony, Michal Rozsíval prodloužil o rok smlouvu s Chicagem, Jiří Hudler po zranění pravidelně nastupuje v Dallasu, situace dalších veteránů je ale odlišná. Před pár týdny to definitivně zabalil Martin Havlát, letos se v akci neobjevil Marek Židlický a své zámořské kariéry by po sezoně mohli uzavřít i další čeští zkušení hokejisté. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš 2.jpg

Loni odehrál vinou zranění jen 16 zápasů, letos se chtěl vrátit, stále má s New Jersey dohodu, čas se mu ale krátí. Sezona spěje ke konci a Patrik Eliáš stále není schopen návratu. To znamená jediná – konec kariéry čtyřicetiletého veterána se blíží. Stihne se předtím ještě rozloučit na ledě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr Florida 5.jpg

Legendární útočník prodlužuje smlouvu vždy o rok. Aktuální kontrakt tmu tedy končí po letošní sezoně a je otázkou, zda podepíše nový. Je mu 44 let, Floridě se letos navíc nedaří a na rozdíl od loňského roku se nedostane do play-off.

Jágr má na kontě jednačtyřicet kanadských bodů za 14 branek a 27 asistencí, znovu patří k nejlepším hráčům týmu, i on ale zaostává za loňskou sezonu a 66 body, díky nimž byl nejproduktivnějším Čechem v zámoří. Je letošní sezona už tou poslední, nebo zámořskou kariéru ještě prodlouží?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Milan Michálek

Milan Michálek Toronto.jpg

Dvaatřicetiletý útočník si v září zahrál na Světovém poháru, na ostře sledovaném turnaji patřil k nejlepším hráčům českého týmu, na začátku sezony odehrál pět zápasů za Toronto, připsal si gól a asistenci, poté byl ale poslán na farmu. Od té doby se v NHL už neobjevil.

V létě mu končí štědrá smlouva a bude moct zabojovat o nový kontrakt. Je však otázkou, jak moc silnou bude mít vůli a zda o něj někdo bude ještě stát. Přeci jen, rok na farmě, to je dlouhá doba…

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Zbyněk Michálek

Zbyněk Michálek.jpg

Zbyněk Michálek prožil podobný příběh jako jeho mladší bratr Milan. Čtyřiatřicetiletý bek Arizony byl po návratu ze Světového poháru odsunutý na farmu a začal se smiřovat s koncem kariéry. Coyotes však ztratili naději na účast v play-off a povolali Michálka zpět do prvního týmu. Ovšem až po sezoně budou skládat nový tým, pro českého veterána v něm už nemusí být místo. A do Evropy ani zpět na farmu se mu už nechce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Ondřej Pavelec

Ondřej Pavelec 2.jpg

Do nelehké situace se dostal i Ondřej Pavelec. Bývalý reprezentační brankář číslo jedna odjel na Světový pohár v pozici trojky a po návratu do zámoří na něj nezbylo ve Winnipegu místo. Pavelec se proto přesunul na farmu a na návrat do NHL si musel počkat až na leden. Vrátil se však se vší parádou a stal se oporou Jets. Pak ale přišel další zlom, český gólman se zranil a v letošní sezoně si už možná nezachytá.

Co bude dál? Pavelec má jasné priority. „Už dřív jsem řekl, že pokud budu končit kariéru, tak v NHL. Jinde hrát nechci, návrat do Evropy nehrozí, ani jsem o tom nepřemýšlel. Pokud budu chtít hrát a bude šance v NHL, tak jedině tam. V tom mám jasno,“ uvedl devětadvacetiletý mistr světa z roku 2010, kterému po sezoně končí smlouva. Pokud nepodepíše jinou, možná se už na led nevrátí.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud