Alexnadru Chipciu (Sparta) . Devětadvacetiletý rumunský reprezentant dorazil v létě na hostování z Anderlechtu. Alexandru Chipciu býval zvyklý hrát na kraji zálohy, na Letné ale nastupuje v obraně a je vidět, že se tam necítí nejlépe. Bránění není jeho nejsilnější disciplínou, často ale kazí i při podpoře útoku. Přesto má zatím pevné místo v sestavě. Foto: Profimedia.cz
 Bogdan Vatajelu (Sparta) . Jsou to už téměř dva roky, co do Sparty přišel, ukazuje se ale, že to byly vyhozené peníze. Bogdan Vatajelu nikdy nezískal pevné místo v sestavě, ve většině soubojů se ztrácí, jeho přínos je minimální. V létě se spekulovalo o jeho odchodu do PAOK Soluň, nyní už nejspíš dres změní. Foto: Profimedia.cz
 Nicolae Stanciu (Sparta).  Před rokem se stal nejdražší ligovou posilou všech dob. Sparta za něj zaplatila téměř sto milionů korun a Nicolae Stanciu dal v dosavadních třiceti ligových zápasech deset branek, ke kterým přidal osm asistencí. Na Letné už navlékl kapitánskou pásku, patří ke klíčovým hráčům týmu a má neotřesitelné místo v sestavě. Taky se však ukazuje, že není příliš odolný. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Alexandru Baluta (Slavia) . Když v červnu přišel do Edenu, stal se tehdejší nejdražší posilou Slavie, která za něj zaplatila téměř 70 milionů korun. Jenže svými výkony zatím příliš nepřesvědčil, místo v základní sestavě nezískal a navíc se údajně nepohodl s koučem Jindřichem Trpišovským. V lize nastoupil naposledy v polovině listopadu, v 15 zápasech vstřelil dva góly. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Soumrak Rumunů ve Spartě a Slavii. Nita přišel o místo, co Stanciu a spol.?

Sparta se při hledání posil zaměřila na rumunský trh. Na tom už lovila také Slavia. Jenže ne všichni Rumuni hrají tak, jak se od nich očekávalo.

Sparta se Slavií v posledních měsících získaly dohromady pět rumunských fotbalistů. Místo v základní sestavě ale zdaleka všichni nemají. Jak si kdo vede? A kdo je na odchodu? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Florin Nita (Sparta)

Florin Nita Stanciu Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Sezonu začal jako jednička Sparty. Měl neotřesitelnou pozici, předváděl dobré výkony a patřil k nejlepším hráčům letenských. Jenže slabinou Florina Nity je rozehrávka a hra s balonem, navíc vázne i komunikace se zahraničními stopery. I proto v posledním kole dostal přednost Milan Heča, který na Slovácku předvedl parádní výkon. Jedničkou teď zůstane.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Alexnadru Chipciu (Sparta)

Alexandru Chipciu Sparta 2.jpg

Devětadvacetiletý rumunský reprezentant dorazil v létě na hostování z Anderlechtu. Alexandru Chipciu býval zvyklý hrát na kraji zálohy, na Letné ale nastupuje v obraně a je vidět, že se tam necítí nejlépe. Bránění není jeho nejsilnější disciplínou, často ale kazí i při podpoře útoku. Přesto má zatím pevné místo v sestavě.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Bogdan Vatajelu (Sparta)

Bogdan Vatajelu 2.jpg

Jsou to už téměř dva roky, co do Sparty přišel, ukazuje se ale, že to byly vyhozené peníze. Bogdan Vatajelu nikdy nezískal pevné místo v sestavě, ve většině soubojů se ztrácí, jeho přínos je minimální. V létě se spekulovalo o jeho odchodu do PAOK Soluň, nyní už nejspíš dres změní.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Nicolae Stanciu (Sparta)

Nicolae Stanciu Tetteh Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Před rokem se stal nejdražší ligovou posilou všech dob. Sparta za něj zaplatila téměř sto milionů korun a Nicolae Stanciu dal v dosavadních třiceti ligových zápasech deset branek, ke kterým přidal osm asistencí. Na Letné už navlékl kapitánskou pásku, patří ke klíčovým hráčům týmu a má neotřesitelné místo v sestavě. Taky se však ukazuje, že není příliš odolný.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Alexandru Baluta (Slavia)

Alexandr Baluta Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Když v červnu přišel do Edenu, stal se tehdejší nejdražší posilou Slavie, která za něj zaplatila téměř 70 milionů korun. Jenže svými výkony zatím příliš nepřesvědčil, místo v základní sestavě nezískal a navíc se údajně nepohodl s koučem Jindřichem Trpišovským. V lize nastoupil naposledy v polovině listopadu, v 15 zápasech vstřelil dva góly.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud