Soumrak beků v NHL. 4 čeští obránci, jejichž zámořská kariéra možná spěje ke konci

Stále jsou nedostatkovým zbožím. Čeští obránci v posledních letech vyklízejí pozice v NHL, kde jich je stále méně. Budoucnost dalších z nich je navíc nejistá.

K velmi zajímavé zámořské kariéře má nakročeno Filip Hronek. Premiéru v NHL už zvládli také Jakub Zbořil či Libor Hájek. Silné pozice si drží i zkušení Roman Polák a Radko Gudas. Budoucnost čtyř dalších beků v NHL je ale nejistá. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Jakub Jeřábek (St. Louis Blues)

Jakub Jeřábek St. Louis.jpg

Loňskou sezonu zahájil v Montrealu, za Canadiens ale odehrál jen 25 zápasů a stěhoval se do Washingtonu. Capitals získali Stanley Cup, Jakub Jeřábek ale v play-off odehrál jen dva zápasy. Po sezoně ho získal Edmonton, za ten si ale sedmadvacetiletý bek nezahrál a stěhoval se do St. Louis. V dresu Blues si zatím připsal jediný start. Objeví se ještě v NHL, nebo se po sezoně vrátí do Evropy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Jan Ruttta (Tampa Bay Lightning)

Jan Rutta Tampa.jpg

Do NHL odešel před minulou sezonou. Z kádru chomutovských Pirátů si to namířil rovnou do Chicaga a stal se jedním z elitních beků Blackhawks. Jenže letos za americký tým odehrál jen 25 zápasů, zamířil na farmu a poté do Tampy Bay. V dresu Lighting si zatím připsal pět startů, je však otázkou, co s ním bude dál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Libor Šulák (Detroit Red Wings)

Libor Šulák Detroit.jpg

Pětadvacetiletý bek odešel do zámoří po mistrovství světa 2017. Do kádru Detroitu se však hned neprosadil a část loňské sezony strávil v Lahti. Letos už si odbyl premiéru v NHL, za Red Wings odehrál na začátku sezony šest zápasů, připsal si čtyři záporné body a od té doby je na farmě. Bude se rvát o další šanci za Atlantikem, nebo se vrátí do Evropy?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Andrej Šustr (Anaheim Ducks)

Andrej Šustr Anaheim.jpg

V NHL debutoval v sezoně 2012/13. Od té doby si budoval silnou pozici v Tampě Bay a patřil k důležitým článkům sestavy Lightning. Jenže v průběhu loňského ročníku jeho role slábla, odehrál jen 44 zápasů a po sezoně organizaci opustil. Zdálo se, že vysvobození najde v Anaheimu, jenže za Ducks zatím odehrál jen pět zápasů. Je mu 28 let, a tak by se měl brzy rozhodnout, jakým směrem se vydá dál.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud