Součkův přestupový rekord je v ohrožení. Za kolik Slavia může prodat Simu?

Zapomeňte na Adama Hložka, největší současnou hvězdou Fortuna ligy je Abdallah Sima. Teprve devatenáctiletý Senegalec, který patří Slavii, předvádí jednu parádu za druhou a v Edenu už se začínají bát, že o něj přijdou. Rozhodně to ale nebude zadarmo.

Abdallah Sima přišel do Slavie v létě z Táborska. Původně jako sázka do budoucna, ovšem ofenzivní fotbalista ze Senegalu se rychle zabydlel v základní sestavě a stal se ústřední postavou sešívaných.

V evropské lize se blýskl třemi góly v pěti zápasech, další čtyři zásahy pak přidal v domácí lize. Naposledy dvěma trefami popravil Spartu. V Edenu o něm mluví jen v samých superlativech, navíc Sima je teprve na začátku své kariéry.

Kam až se jednou může dostat? To nikdo neví. Ve Slavii si mnou ruce, jaký skvělý obchod v létě udělali, na druhou stranu je pánům z Edenu jasné, že Simu moc dobře sledují i zahraniční kluby. „Po druhém gólu mi problesklo hlavou, jestli tu vydrží, co bude dál... Když je takový devatenáctiletý hráč vidět nejen v lize, ale i v Evropě, v době všemožných analýz a skautů, kteří jezdí na ty zápasy, že o něm musí být vědět. Ale i kdyby to tak bylo, tak já to vědět nechci,“ prohlásil trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

S prvním nástřelem Simovy hodnoty už přišel i slávistický boss Jaroslav Tvrdík, podle něhož bude senegalský klenot hodně drahý. „Jestli bude zdravý, skromný, pokorný a bude pracovat tak tvrdě jako doposud, bude jeho přestup rekord české ligy o parník. Už jsme odmítli první nabídku na nesmyslnou částku,“ cituje ho portál iSport.cz.

Dosavadní rekord české ligy drží Tomáš Souček, který přestoupil za 540 milionů korun ze Slavie do West Hamu. Na jakou částku se dostane Sima?

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud