Manuel Akanji (Dortmund)  Podle portálu transfermarkt.de stojí 30 milionů eur, což z něj činí nejdražšího hráče současné švýcarské reprezentace. Šestadvacetiletý stoper je lídrem zadních řad národního týmu a pevnou pozici má také v Dortmundu, kterému patří od roku 2018.
 Xherdan Shaqiri (Chicago)  Velká hvězda švýcarské reprezentace. Třicetiletý záložník hrával za Basilej, Bayern Mnichov, Inter Milán, Stoke, Liverpool nebo Lyon a od zimy je hráčem zámořského Chicaga, které za něj zaplatilo sedm milionů eur. Xherdan Shaqiri dorazil na sraz později a do duelu s Čechy nejspíš nezasáhne od začátku, prostor ale určitě dostane. V reprezentaci odehrál už 102 zápasů a dal v nich 26 branek.
 Granit Xhaka (Arsenal)  Další velká hvězda švýcarské reprezentace. Devětadvacetiletý záložník, jenž má na kontě už sto startů za národní tým, se dostal přes Basilej a Mönchengladbach do Arsenalu, ve kterém působí od roku 2016. V posledním ročníku Premier League odehrál 27 zápasů a dal jeden gól, v reprezentaci se trefil zatím dvanáctkrát.
 Haris Seferovic (Benfica)  Třicetiletý útočník prošel několika italskými kluby, byl i ve Španělsku, hrál za Frankfurt a od roku 2017 je hráčem Benfiky. Za tu odehrál v uplynulém ročníku jen 15 zápasů, ve kterých dal pět branek, švýcarský národní tým na něj ale hodně spoléhá. S 24 góly je druhým nejlepším střelcem aktuálního kádru, lépe je na tom jen Shaqiri.
5
Fotogalerie

Součka a spol. čeká těžký soupeř. Toto je 5 největších hvězd švýcarské reprezentace

Čeští fotbalisté dnes odehrají zápas Ligy národů proti Švýcarsku. To přivezlo do Prahy hodně silný tým.

Zatímco český kouč Jaroslav Šilhavý postrádá Patrika Schicka nebo Tomáše Holeše, Švýcaři přivezli hodně silný tým. Jména jeho pěti největších hvězd najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Yann Sommer (Mönchengladbach)

Yann Sommer Šv.jpg

Psal se rok 2014, když Tomáš Vaclík přestupoval ze Sparty do Basileje. V té nahradil Yanna Sommera, jenž zamířil do německého Mönchengladbachu, ve kterém působí doteď. Zkušený třiatřicetiletý gólman je jedničkou švýcarské reprezentace, ve které odchytal už více než 70 zápasů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Manuel Akanji (Dortmund)

Manuel Akanji Šv.jpg

Podle portálu transfermarkt.de stojí 30 milionů eur, což z něj činí nejdražšího hráče současné švýcarské reprezentace. Šestadvacetiletý stoper je lídrem zadních řad národního týmu a pevnou pozici má také v Dortmundu, kterému patří od roku 2018.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Xherdan Shaqiri (Chicago)

Xherdan Shaqiri Šv.jpg

Velká hvězda švýcarské reprezentace. Třicetiletý záložník hrával za Basilej, Bayern Mnichov, Inter Milán, Stoke, Liverpool nebo Lyon a od zimy je hráčem zámořského Chicaga, které za něj zaplatilo sedm milionů eur. Xherdan Shaqiri dorazil na sraz později a do duelu s Čechy nejspíš nezasáhne od začátku, prostor ale určitě dostane. V reprezentaci odehrál už 102 zápasů a dal v nich 26 branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Granit Xhaka (Arsenal)

Granit Xhaka ŠV.jpg

Další velká hvězda švýcarské reprezentace. Devětadvacetiletý záložník, jenž má na kontě už sto startů za národní tým, se dostal přes Basilej a Mönchengladbach do Arsenalu, ve kterém působí od roku 2016. V posledním ročníku Premier League odehrál 27 zápasů a dal jeden gól, v reprezentaci se trefil zatím dvanáctkrát.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Haris Seferovic (Benfica)

Haris Seferovic Šv.jpg

Třicetiletý útočník prošel několika italskými kluby, byl i ve Španělsku, hrál za Frankfurt a od roku 2017 je hráčem Benfiky. Za tu odehrál v uplynulém ročníku jen 15 zápasů, ve kterých dal pět branek, švýcarský národní tým na něj ale hodně spoléhá. S 24 góly je druhým nejlepším střelcem aktuálního kádru, lépe je na tom jen Shaqiri.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud