Youri Tielemans  - Belgický záložník se přes Anderlecht a Monako dostal do Leicesteru, který jej před rokem koupil za 45 milionů eur. Leicester však nemusí být poslední zastávkou, kde Youri Tielemans bude působit. Jeho výkony jej totiž jednou mohou dovést ještě výš. I když je mu teprve 23 let, tak v reprezentaci už odehrál více než tři desítky zápasů, ve kterých dal i čtyři branky. Foto: Profimedia.cz
 Thibaut Courtois  - Byl to on, kdo připravil Petra Čecha o místo v Chelsea. Čech tak odešel do Arsenalu, ovšem už ani Thibaut Courtois v bráně Blues nepůsobí. Před dvěma lety totiž osmadvacetiletý gólman přestoupil za 35 milion eur do Realu Madrid. V belgické reprezentaci je jasnou jedničkou. Foto: Profimedia.cz
 Eden Hazard  - V době, kdy válel v Chelsea, býval považován za jednoho z nejlepších hráčů planety. Před rokem však za 115 milionů eur přestoupil do Realu Madrid a tam zatím na své výkony nenavázal. V současné době ho navíc trápí zranění, a tak je devětadvacetiletý Eden Hazard mimo hru. V národním týmu odehrál už více než sto zápasů a na kontě má 32 vstřelených branek. Foto: Profimedia.cz
 Kevin De Bruyne  - Devětadvacetiletý záložník patří k hvězdám Manchesteru City, kde působí od roku 2015. Loni v Premier League odehrál parádní ročník, nastřílel 13 branek, přidal dvacet asistencí a stal se nejlepším hráčem anglické ligy. V belgické reprezentaci Kevin De Bruyne, jehož tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de 120 milionů eur, odehrál 78 zápasů a nasázel v nich dvacet gólů. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Součka a spol. čeká nejlepší tým světa. Toto je 5 největších hvězd belgické reprezentace

České fotbalisty čeká v kvalifikaci o postup na mistrovství světa mimo jiné i Belgie, která je v současné době podle žebříčku FIFA nejsilnějším týmem planety. Na partu trenéra Jaroslava Šilhavého tak číhá soubor plný hvězd.

Romelu Lukaku De Bruyne.jpg

Belgičané, kteří jsou v současné době v žebříčku FIFA nejlepší fotbalovou reprezentací planety, skončili na posledním světovém šampionátu třetí. O postup do Kataru se utkají i s českým týmem, který se tak může těšit na souboje s výběrem plným hvězd. Jména pěti největších z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Youri Tielemans

Youri Tielemans.jpg

Belgický záložník se přes Anderlecht a Monako dostal do Leicesteru, který jej před rokem koupil za 45 milionů eur. Leicester však nemusí být poslední zastávkou, kde Youri Tielemans bude působit. Jeho výkony jej totiž jednou mohou dovést ještě výš. I když je mu teprve 23 let, tak v reprezentaci už odehrál více než tři desítky zápasů, ve kterých dal i čtyři branky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Thibaut Courtois

Thibaut Courtois Belgie.jpg

Byl to on, kdo připravil Petra Čecha o místo v Chelsea. Čech tak odešel do Arsenalu, ovšem už ani Thibaut Courtois v bráně Blues nepůsobí. Před dvěma lety totiž osmadvacetiletý gólman přestoupil za 35 milion eur do Realu Madrid. V belgické reprezentaci je jasnou jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Eden Hazard

Eden Hazard Real.jpg

V době, kdy válel v Chelsea, býval považován za jednoho z nejlepších hráčů planety. Před rokem však za 115 milionů eur přestoupil do Realu Madrid a tam zatím na své výkony nenavázal. V současné době ho navíc trápí zranění, a tak je devětadvacetiletý Eden Hazard mimo hru. V národním týmu odehrál už více než sto zápasů a na kontě má 32 vstřelených branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Kevin De Bruyne

Kevin de Bruyne Belgie.jpg

Devětadvacetiletý záložník patří k hvězdám Manchesteru City, kde působí od roku 2015. Loni v Premier League odehrál parádní ročník, nastřílel 13 branek, přidal dvacet asistencí a stal se nejlepším hráčem anglické ligy. V belgické reprezentaci Kevin De Bruyne, jehož tržní hodnota je podle portálu transfermarkt.de 120 milionů eur, odehrál 78 zápasů a nasázel v nich dvacet gólů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Romelu Lukaku

Romelu Lukaku Inter.jpg

Přestože mu je teprve 27 let, už je historicky nejlepším střelcem belgické reprezentace. Romelu Lukaku má v národním týmu na kontě 57 branek a svůj účet ještě určitě rozšíří. Jeho kvality před rokem poznali v Lize mistrů i hráči Slavie, proti kterým nastoupil v barvách Interu Milán. Dříve hrával i za Chelsea, Everton nebo Manchester United.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud