Michal Trávník (Sparta Praha) – 2,5 mil. eur. V loňské sezoně dal v dresu Jablonce deset branek a přidal stejný počet asistencí. Michala Trávníka lákaly i zahraniční kluby, on ale za 40 milionů korun přestoupil do Sparty. Na Letné hraje pravidelně, produktivní však není. Dosud si připsal jen dvě nahrávky. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur. Reprezentační záložník dal na podzim tři góly a přidal dvě nahrávky. Do několika skvělých šancí se dostal i v Lize mistrů. Kdyby aspoň jednu z nich proměnil, tak jeho cena mohla být ještě vyšší. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Kopic (Viktoria Plzeň) – 2,75 mil. eur. Ve Viktorce krouží už pátou sezonu a znovu je hodně produktivní. Jan Kopic letos nastřílel šest branek, přidal jednu nahrávku a stále patří k oporám západočeského týmu. Čas na zajímavý přestup do ciziny se mu ale krátí, v červnu totiž oslaví už třicáté narozeniny. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 David Hovorka (Slavia Praha) – 3 mil. eur. Slavia bývalého stopera Sparty přivedla v létě a udělala z něj jedničku zadních řad. David Hovorka se rozehrál do parádní formy, zářil i v Lize mistrů, jenže v říjnu se zranil a sezona pro něj skončila. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
11
Fotogalerie

Souček a Krmenčík jsou pryč. Toto je 10 nejdražších hráčů, kteří zůstali ve Fortuna lize

Fotbalová Fortuna liga zažila krušnou zimu. Domácí trávníky totiž opustilo několik elitních hráčů.

Bez názvu.jpg

Ve fotbalové Fortuna lize se v zimě děly zajímavé věci. Tomáš Souček zamířil do West Hamu, Josef Hušbauer posílil Drážďany, Nikolaj Komličenko Dynamo Moskva a Michael Krmenčík zamířil do Brugg. Podívali jsme se proto na portál transfermarkt.de a sestavili podle něj žebříček deseti nejdražších fotbalistů, kteří v české lize zůstali. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Michal Trávník (Sparta Praha) – 2,5 mil. eur

Michal Trávník Sparta 19 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V loňské sezoně dal v dresu Jablonce deset branek a přidal stejný počet asistencí. Michala Trávníka lákaly i zahraniční kluby, on ale za 40 milionů korun přestoupil do Sparty. Na Letné hraje pravidelně, produktivní však není. Dosud si připsal jen dvě nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 11

Lukáš Masopust (Slavia Praha) – 2,5 mil. eur

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Reprezentační záložník dal na podzim tři góly a přidal dvě nahrávky. Do několika skvělých šancí se dostal i v Lize mistrů. Kdyby aspoň jednu z nich proměnil, tak jeho cena mohla být ještě vyšší.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 11

Jan Kopic (Viktoria Plzeň) – 2,75 mil. eur

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Ve Viktorce krouží už pátou sezonu a znovu je hodně produktivní. Jan Kopic letos nastřílel šest branek, přidal jednu nahrávku a stále patří k oporám západočeského týmu. Čas na zajímavý přestup do ciziny se mu ale krátí, v červnu totiž oslaví už třicáté narozeniny.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 11

David Hovorka (Slavia Praha) – 3 mil. eur

David Hovorka LM Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia bývalého stopera Sparty přivedla v létě a udělala z něj jedničku zadních řad. David Hovorka se rozehrál do parádní formy, zářil i v Lize mistrů, jenže v říjnu se zranil a sezona pro něj skončila.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 11

Jakub Brabec (Viktoria Plzeň) – 3 mil. eur

Jakub Brabec Plzeň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý stoper Sparty po misích v Belgii a Turecku zakotvil v Plzni, ve které z něj Pavel Vrba udělal lídra zadních řad. Následně jej lákal i do Bulharska, kam bývalý reprezentační kouč odešel, sedmadvacetiletý Brabec ale zůstal ve Viktorce.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 11

Nicolae Stanciu (Slavia Praha) – 4 mil. eur

Nicolae Stanciu Slavia 2.jpg

Slavia jej přivedla v létě ze Saúdské Arábie za sto milionů korun a Nicolae Stanciu se stal znovu nejdražším ligovým hráčem. V zimě na něj údajně přišla nabídka ze Španělska, rumunský reprezentant ale zůstává v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Guélor Kanga (Sparta Praha) – 4,5 mil. eur

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pokud na něm Sparta chtěla ještě vydělat, tak v zimě měla poslední možnost, kdy jej mohla prodat. To se ale nestalo a Guélor Kanga zůstal na Letné, kde má podepsanou smlouvu do konce sezony. Bude zajímavé sledovat, jak s ním naloží nový sparťanský kouč Václav Kotal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 9 / 11

Peter Olayinka (Slavia Praha) – 4,5 mil. eur

Peter Olayinka LM 2.jpg

Byl jedním z hráčů, u nichž se předpokládalo, že by v zimě mohl z Fortuna ligy odejít. Peter Olayinka patří ke klíčovým hráčům Slavie, je produktivní a prosadil se i v Lize mistrů. Údajně jej lákalo i římské AS, nigerijský reprezentant ale zůstal v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 5,5 mil. eur

Ondřej Kolář Barcelona.jpg

Pětadvacetiletý gólman na podzim předváděl parádní výkony, které jej vynesly až do reprezentace. Ondřej Kolář byl rázem v kurzu a třeba francouzské Nice za něj nabízelo 400 milionů korun. Slávistický brankář však v zimě prodloužil smlouvu v Edenu a sešívaným se upsal do roku 2024.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Adam Hložek (Sparta Praha) – 7,5 mil. eur

Adam Hložek 19 MICHAL SVÁEK MAFRA Profimedia.jpg

Nejdražším ligovým hráčem je Adam Hložek. Sedmnáctiletý klenot z Letné stojí 7,5 milionů eur a dá se čekat, že jeho cena bude ještě stoupat. V zákulisí se spekuluje, že jej sleduje Dortmund a údajně okolo něj krouží i přední kluby z italské Serie A.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud