Soubor plný hvězd. 4 hráči Kanady, kteří v září slavili triumf na Světovém poháru

Hokejový šampionát startuje a do akce jdou i čeští hokejisté. Jandačova družina má na úvod úkol z těch nejtěžších – pokořit Kanadu, která v posledních letech vládne tomuto sportovnímu odvětví.

Kanaďané vyhráli, co mohli. Ovládli dvoje olympijské hry, triumfovali na dvou mistrovstvích světa v řadě a v září přehráli konkurenci i na Světovém poháru. Na prestižním turnaji v Torontu startovali i čtyři hráči, kteří dnes nastoupí proti Voráčkovi a spol. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Matt Duchene (Colorado)

Matt Duchene WC.jpg

Klíčový útočník Colorada debutoval na mistrovství světa v roce 2010. Od té doby hrál na dalších čtyřech světových šampionátech (má zlato z Česka i Ruska), byl u olympijského titulu v Soči a účastnil se taky Světového poháru.

V Torontu patřil k tahounům kanadského týmu, v šesti zápasech dal dva góly, přidal dvě nahrávky a teď se chystá na další mistrovství světa. V Praze si připsal bilanci 4+8, loni dal pět gólu a přidal stejný počet nahrávek, jak se mu povede letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Claude Giroux (Philadelphia)

Claude Giroux.jpg

Philadelphia posílá na šampionát početnou kolonii svých zástupců. V českém týmu je Jakub Voráček s Radko Gudasem, Kanaďané zase budou spoléhat na Clauda Girouxe. Devětadvacetiletý útočník, který je už pět let kapitánem Flyers, získal světový titul už v Praze, kde se prosadil třikrát a navrch přidal sedm nahrávek. Na Světovém poháru zasáhl do jediného zápasu, teď však bude patřit znovu k lídrům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ryan O'Reilly (Buffalo)

Ryan OReilly 1.jpg

Šestadvacetiletý útočník Buffala má před sebou jedinečnou příležitost. Pokud se mu povede vybojovat s Kanadou titul, získá už třetí světové zlato v řadě. Ryan O'Reilly se blýskl 11 (2+9) kanadskými body v Praze, loni dal dva góly, přidal šest nahrávek a také letos bude patřit k lídrům týmu.

Jeden z nejlépe placených útočníků NHL má za sebou druhou sezonu v Buffalu. V letošním ročníku dal dvacet branek, přidal 35 asistencí, Sabres ale zůstali daleko před branami play-off. Na Světovém poháru se v šesti zápasech bodově neprosadil, teď by měl dostat místo v jedné z elitních formací.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Marc-Edouard Vlasic (San Jose)

Marc-Edouard Vlasic.jpg

Zkušená posila do defenzivy. Třicetiletý bek San Jose rozšířil kanadskou nominaci a míří na třetí mistrovství světa. Olympijský šampion ze Soči startoval i na Světovém poháru, na kterém zasáhl do všech zápasů a ke kanadskému triumfu pomohl čtyřmi nahrávkami. Marc-Edouard Vlasic má za sebou už jedenáctou sezonu v dresu Sharks, ale ještě před dovolenou zabojuje o první světové zlato.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud