Amadou Diallo (FK Teplice) V Teplicích v srpnu skončil francouzský obránce Ruben Droehnle, na Stínadla však přišel jeho další krajan. Kádr Severočechů před pár dny rozšířil Amadou Diallo, jenž dorazil jako volný hráč. Sedmadvacetiletý křídelník hrál naposledy za ázerbajdžánský tým Sabah FK a předtím sbíral zkušenosti v Belgii a Francii. Jako mladý nastupoval taky za B tým Monaka.
 Soufiane Dramé (MFK Karviná) V karvinské sestavě figuruje jeden cizinec vedle druhého. Dres slezského klubu obléká také pětadvacetiletý francouzský obránce Soufiane Dramé, který v Karviné působí od sezony 2018/19. Jeden ročník odehrál i v Příbrami, loni už byl ale zpátky v Karviné a letos téměř 190 centimetrů vysoký bek patří do základní sestavy karvinského výběru. 
 Youba Dramé (Fastav Zlín) Ve Fortuna lize rozehrál druhou sezonu, na premiérový gól v novém ročníku však zatím čeká. Přitom loni třiadvacetiletý francouzský útočník ukázal slušný potenciál a v 34 duelech dal pět branek, ke kterým přidal dvě asistence. Naposledy se však zlínský Youba Dramé trefil v březnu.  
 Ibrahim Keita (Bohemians 1905) Jeden francouzský útočník působí i v Ďolíčku. Dres klokanů obléká pětadvacetiletý Ibrahim Keita, který v české lize začínal v Příbrami. Letos však načal už třetí ročník v kádru Bohemians 1905, za které v předešlých dvou sezonách nastřílel celkově pět branek. Letos se zatím trefil jednou. 
5
Fotogalerie

Snajpr Beauguel a jeho krajané. 5 Francouzů, kteří působí ve Fortuna lize

Fotbalové mistrovství světa se bude hrát příští rok v Kataru. Do té doby budou úřadujícími světovými šampiony Francouzi.

Poslední světový šampionát proběhl v roce 2018 v Rusku a z triumfu se tehdy radovali Francouzi. A pět fotbalistů z Francie působí také v české Fortuna lize. Zajímá vás, kteří to jsou? Dozvíte se to v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) 

Jean Beauguel 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Devětadvacetiletý útočník je v současné době jednou z největších ligových hvězd. Jean-David Beaguel patří k tahounům Plzně a se čtyřmi góly se řadí mezi nejlepší střelce soutěže. Rád by zaútočil i na korunu pro krále ligových střelců, na kterou myslel už loni – tehdy se ale zasekl na dvanácti gólech.

Bývalý útočník Dukly a Zlína je ve Viktorce už čtvrtou sezonu, ta by ale zároveň mohla být i tou poslední. Beauguelovi totiž skončí smlouva a francouzský snajpr chce kvůli rasismu odejít do zahraničí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Amadou Diallo (FK Teplice)

Amadou Diallo.jpg

V Teplicích v srpnu skončil francouzský obránce Ruben Droehnle, na Stínadla však přišel jeho další krajan. Kádr Severočechů před pár dny rozšířil Amadou Diallo, jenž dorazil jako volný hráč. Sedmadvacetiletý křídelník hrál naposledy za ázerbajdžánský tým Sabah FK a předtím sbíral zkušenosti v Belgii a Francii. Jako mladý nastupoval taky za B tým Monaka.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Soufiane Dramé (MFK Karviná) 

Soufiane Dramé Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V karvinské sestavě figuruje jeden cizinec vedle druhého. Dres slezského klubu obléká také pětadvacetiletý francouzský obránce Soufiane Dramé, který v Karviné působí od sezony 2018/19. Jeden ročník odehrál i v Příbrami, loni už byl ale zpátky v Karviné a letos téměř 190 centimetrů vysoký bek patří do základní sestavy karvinského výběru. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Youba Dramé (Fastav Zlín) 

Youba Dramé Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Ve Fortuna lize rozehrál druhou sezonu, na premiérový gól v novém ročníku však zatím čeká. Přitom loni třiadvacetiletý francouzský útočník ukázal slušný potenciál a v 34 duelech dal pět branek, ke kterým přidal dvě asistence. Naposledy se však zlínský Youba Dramé trefil v březnu.  

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ibrahim Keita (Bohemians 1905) 

Ibrahim Keita Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeden francouzský útočník působí i v Ďolíčku. Dres klokanů obléká pětadvacetiletý Ibrahim Keita, který v české lize začínal v Příbrami. Letos však načal už třetí ročník v kádru Bohemians 1905, za které v předešlých dvou sezonách nastřílel celkově pět branek. Letos se zatím trefil jednou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud