Filip Hronek  Hodně dobře je poskládaná taky česká obrana, ve které figuruje střelec z přípravy David Sklenička či mladík David Jiříček. Z NHL český tým získal do obrany dvě posily – Radima Šimka a Filipa Hronka. Čtyřiadvacetiletý bek Detroitu bude hrát už na čtvrtém světovém šampionátu v řadě a trenéři na něj budou opět hodně spoléhat. Klíčovou roli by měl mít i na přesilovce.  
 Tomáš Hertl   Není jen jednou z největších hvězd českého týmu, ale celého šampionátu. Tomáš Hertl letos podepsal nový osmiletý kontrakt se San Jose, ve kterém vyzrál v lídra a elitního borce celé NHL. Osmadvacetiletý forvard odehrál v základní části kompletní porci 82 zápasů, ve kterých dal 30 branek a přidal 34 asistencí. Na mistrovství světa startoval už třikrát, naposledy se ale na šampionátu představil doma v roce 2015. 
 Roman Červenka  Zdálo se, že jeho reprezentační kariéra spěje ke konci. Trenéři ho opomíjeli, pak se ale dostal na olympiádu a v Pekingu ukázal, že je skvělým hokejistou, i když mu je už 36 let. Na ledě se na něj krásně dívá, má obrovský přehled, umí dát gól i skvěle nahrát. Ve Finsku bude kapitánem, mistr světa z roku 2010 touží po další medaili. 
 David Krejčí  V NHL to sice po minulé sezoně zabalil a vrátil se do extraligy, v té ale vyčníval a zápas co zápas ukazoval, jak moc je výjimečným hráčem. Kdyby šestatřicetiletý David Krejčí chtěl, ihned by se mohl vrátit do NHL, je ale dost možné, že po letošním šampionátu ukončí kariéru. Ještě předtím chce ale zaútočit na medaili. 
6
Fotogalerie

Snad to letos cinkne. 6 hráčů, kteří mohou dovést český tým k medaili z mistrovství světa

Mluví se o tom každý rok, realita je ale vždy jiná. Ale co letos? Získá už český tým medaili?

Dnes startuje mistrovství světa v hokeji, které pořádá Finsko. Právě v zemi tisíců jezer Češi získali před deseti lety bronz, který je dosud posledním cenným kovem národního týmu. Změní se to letos? A proč ne?! Jména šesti hráčů českého týmu, kteří soubor kouče Jalonena mohou dovést k medaili, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 7

Karel Vejmelka 

Karel Vejmelka ČR 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Český tým má na soupisce tři vyrovnané gólmany, z nichž by každý mohl být jedničkou. Marek Langhamer má za sebou parádní sezonu ve Finsku i skvělou přípravu s národním týmem. Lukáš Dostál je zase považován za reprezentační jedničku budoucnosti, letos navíc poprvé nakoukl do NHL. Stejně jako Karel Vejmelka, který během svého premiérového ročníku za Atlantikem dostal více prostoru, než sám čekal. Z českých gólmanů toho v NHL odchytal nejvíc a v bráně Arizony podával velmi dobré výkony. V 25 letech si na šampionátu odbude premiéru, čeká se, že bude jedničkou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek 

profimedia-0689052522.jpg

Hodně dobře je poskládaná taky česká obrana, ve které figuruje střelec z přípravy David Sklenička či mladík David Jiříček. Z NHL český tým získal do obrany dvě posily – Radima Šimka a Filipa Hronka. Čtyřiadvacetiletý bek Detroitu bude hrát už na čtvrtém světovém šampionátu v řadě a trenéři na něj budou opět hodně spoléhat. Klíčovou roli by měl mít i na přesilovce.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Tomáš Hertl 

profimedia-0689387472.jpg

Není jen jednou z největších hvězd českého týmu, ale celého šampionátu. Tomáš Hertl letos podepsal nový osmiletý kontrakt se San Jose, ve kterém vyzrál v lídra a elitního borce celé NHL. Osmadvacetiletý forvard odehrál v základní části kompletní porci 82 zápasů, ve kterých dal 30 branek a přidal 34 asistencí. Na mistrovství světa startoval už třikrát, naposledy se ale na šampionátu představil doma v roce 2015. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Roman Červenka 

profimedia-0689386668.jpg

Zdálo se, že jeho reprezentační kariéra spěje ke konci. Trenéři ho opomíjeli, pak se ale dostal na olympiádu a v Pekingu ukázal, že je skvělým hokejistou, i když mu je už 36 let. Na ledě se na něj krásně dívá, má obrovský přehled, umí dát gól i skvěle nahrát. Ve Finsku bude kapitánem, mistr světa z roku 2010 touží po další medaili. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

David Krejčí 

profimedia-0689387479.jpg

V NHL to sice po minulé sezoně zabalil a vrátil se do extraligy, v té ale vyčníval a zápas co zápas ukazoval, jak moc je výjimečným hráčem. Kdyby šestatřicetiletý David Krejčí chtěl, ihned by se mohl vrátit do NHL, je ale dost možné, že po letošním šampionátu ukončí kariéru. Ještě předtím chce ale zaútočit na medaili. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Jakub Vrána 

Jakub Vrána ČR 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na mistrovství světa 2019 začal skvěle, postupně se ale ze sestavy vytrácel. Moc si s ním nevěděl rady ani Filip Pešán, teď se ale Jakub Vrána chystá na šampionát znovu a opět se k němu upínají naděje českých fanoušků. Šestadvacetiletý snajpr z Detroitu umí dát gól z každé pozice a má obrovskou chuť dosáhnout něčeho velkého. Netají se tím, že chce zlato. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud