Smutný příběh ostravského Baníku: Od titulu téměř k zániku

Před deseti lety prožíval ostravský Baník zlaté časy. Slezský fotbalový klub s přehledem vedl Gambrinus ligu, zápas co zápas vyprodával stadion a fanoušci byli nadšeni z předváděných výkonů. Nyní je situace úplně jiná, Baník se potácí ve finančních problémech a rok co rok zachraňuje nejvyšší soutěž.
Smutný příběh ostravského Baníku: Od titulu téměř k zániku

1. Byznysmen Hadamczik

Klepněte pro větší obrázek
Nynější kouč české hokejové reprezentace Alois Hadamczik stál u vzestupu Baníku Ostrava na začátku nového tisíciletí. (Foto: Profimedia.cz)

Na začátku tohoto tisíciletí patřil klub Aloisi Hadamczikovi, současnému trenérovi hokejové reprezentace a velkému byznysmenovi. Ten má k ostravskému fotbalu blízko díky svému zemřelému bratrovi Evženovi, který trénoval Baník v 70. a 80. letech minulého století a dvakrát jej dotáhl k mistrovskému titulu.

„Když jsme do klubu vstupovali, byl zralý na konkurs a dlužil 43 milionů korun. Ta investice se však stoprocentně vydařila. Postupně jsme dali dohromady kádr z místních odchovanců, nenakupovali jsme zbytečně drahé hráče a klub se ekonomicky stabilizoval,“ zhodnotil po letech Hadamczik své působení v Baníku pro časopis Týden.

Jednašedesátiletému podnikateli se povedla zejména sázka na talentované mladíky – Marka Jankulovského a Milana Baroše. Prvního jmenovaného prodal do Neapole a Baroše vytáhl z dorostu do ligového kádru, protože mu od začátku bezmezně důvěřoval. Z teenagera udělal kapitána ligového kádru a následně Baroše prodal do anglického Liverpoolu za 180 milionů korun. „Zabezpečil ekonomiku klubu a proslavil Ostravu. Jsem na něho hrdý,“ prohlásil Hadamczik po povedeném transferu.

Nejčtenější články

Hrachovina je volný. Toto je pět extraligových týmů, které ho mohou přivést do svých řad

Hrachovina je volný. Toto je pět extraligových týmů, které ho mohou přivést …

Na trhu se objevilo zajímavé jméno. Brankář Dominik Hrachovina skončil ve Švýcarsku a je volný. Zakotví v extralize?

5.  11.  2019 |
VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

VIDEO: 10 nejkrásnějších tenistek všech dob. Světu vládnou slovanské holky

Jsme uprostřed další tenisové sezony. Kromě spousty úchvatných sportovních zážitků nám také nabídla i pořádnou porci ženského půvabu. Na některé hráčky je zkrátka radost se dívat a vůbec nezáleží na tom, jak se jim na kurtu daří.

20.  6.  2019 | | 91 N/A
Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně zápasů v NHL

Nedostali pořádnou šanci. 5 zlatých hochů z Nagana, kteří odehráli nejméně z…

Dominik Hašek patří mezi nejslavnější gólmany NHL všech dob. Jaromír Jágr odehrál v základní části soutěže přes 1700 zápasů. Další čeští hokejisté zvedli nad hlavu Stanley Cup. Ovšem ne všichni borci ze zlaté party z Nagana se za Atlantikem prosadili jako oni.

16.  11.  2019 |

Live výsledky

Live výsledky - Onlajny.com