Smutné odcházení. Tři legendy Fortuna ligy, kterým může koronavirus ukončit kariéru

Fotbalová Fortuna liga „ulehla“ k dalšímu spánku, který si tentokrát vynutila situace ohledně koronaviru. To by mohlo znamenat i předčasný konec několika ligových osobností.

Koronavirus fotbal.jpg

Fortuna liga je prozatím přerušena, ovšem co bude dál, to nikdo neví. Bude se dohrávat v létě? Nebo se nedohraje vůbec? A co bude s ligovými legendami? Třem z nich může koronavirus předčasně ukončit kariéru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Ilustrační foto: Profimedia.cz

Koronavirus online

Pokračování 2 / 4

Milan Baroš (38 let, Baník Ostrava)

Milan BAroš 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Vítěz Ligy mistrů a nejlepší střelec mistrovství Evropy z roku 2004 hraje s největší pravděpodobností svou poslední sezonu v kariéře. Osmatřicetiletý útočník se chtěl rozloučit na hřišti a nejlépe tím, aby svůj Baník dovedl do pohárové Evropy. Druhý bod by se splnit mohl, ale co ten první? Baroš letos i vinou zdravotních problémů zasáhl jen do devíti zápasů a na jaře pod novým koučem Lubošem Kozlem ještě nenastoupil. Konec legendy se nezadržitelně blíží.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jaroslav Drobný (40 let, Dynamo České Budějovice)

Jaroslav Drobný ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Čtyřicetiletý gólman v průběhu podzimu přišel do Českých Budějovic, za které letos odchytal dvanáct zápasů, dostal jen 14 branek a připsal si pět čistých kont. Na jihu Čech by si určitě přáli, aby bývalý reprezentační gólman, jenž prošel kus Evropy, pokračoval i nadále, zkušený brankář však po letošní sezoně s největší pravděpodobností pověsí brankářské rukavice na hřebík.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Tomáš Sivok (36 let, Dynamo České Budějovice)

Tomáš Sivok ČB Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dynamo je v tabulce aktuálně osmé a bojuje o místo v pohárové Evropě. Lví podíl na tom má i Tomáš Sivok, jenž se po návratu do ligy ihned zařadil mezi její nejvýraznější osobnosti. Šestatřicetiletý stoper a bývalý reprezentační kapitán to ale po sezoně zabalí a vydá se na novou kariéru. Dokonce měl zájem o koupi Českých Budějovic, nakonec to ale vypadá, že by mohl zakotvit v managementu Sparty, kde strávil podstatnou část své kariéry.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud