Turecko  - Také ve třetím koši číhají nepříjemní soupeři. Češi mohou jít znovu na Slováky nebo na Iry, ale také na Turecko, se kterým se střetli už v kvalifikaci o postup na minulé Euro. Tehdy Vrbova parta uspěla, na šampionátu ale jasně dominoval soupeř. Zápasy v Turecku, ty jsou navíc vždy pekelně složité. Foto: Profimedia.cz
 Rumunsko  - Ve čtvrtém koši je Litva nebo Estonsko, ale také Rumuni. Byl by to pikantní souboj, v bráně Florin Nita, na kraji hřiště Alexandru Chipciu, jako lídr Nicolae Stanciu. Čechy by na balkánské půdě nečekalo nic snadného, Rumuni navíc umí být nebezpeční i venku Foto: Profimedia.cz
 Makedonie  - Také v pátém koši číhají nepříjemní soupeři. Například Kosovo nebo Bělorusko. Ale také Makedonie, která už na Balkáně dokázala potrápit nejednoho soupeře. Takový souboj s Gibraltarem nebo Faerskými ostrovy by byl určitě příjemnější. Foto: Profimedia.cz
 Lotyšsko  - V posledním koši je Lichtenštejnsko, San Marino, Andorra a Malta. Tedy soupeři, proti kterým se, při vší úctě k nim, Dočkal a spol. moc nezapotí. Jenže ve stejném koši je také Lotyšsko. A to už je tým, který dokáže potrápit. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Smrtící los. Jak může vypadat nejtěžší kvalifikační skupina o postup na Euro?

Už na začátku prosince se čeští fotbalisté dozví, s kým se utkají o postup na Euro 2020. Ve hře je i skupina smrti.

Češi jsou ve druhém koši. Vyhnou se tak Německu, Rusku, Ukrajině či Dánsku. Klidně se ale může stát, že „spadnou“ do skupiny smrti. Kteří soupeři by v ní mohli číhat? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Francie

Francie 2018.jpg

Vybrat snadného soupeře v prvním koši? Nemožné. Ovšem, s takovými Poláky by se dalo hrát. Jinak jsou ale v osudí Chorvati, Španělé, Angličané nebo Francouzi. A narazit ve skupině na úřadující světové šampiony v čele s Kylianem Mbappém, to by byl pořádný oříšek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Turecko

Turecko 2018.jpg

Také ve třetím koši číhají nepříjemní soupeři. Češi mohou jít znovu na Slováky nebo na Iry, ale také na Turecko, se kterým se střetli už v kvalifikaci o postup na minulé Euro. Tehdy Vrbova parta uspěla, na šampionátu ale jasně dominoval soupeř. Zápasy v Turecku, ty jsou navíc vždy pekelně složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Rumunsko

Nicolae Stanciu Rumunsko.jpg

Ve čtvrtém koši je Litva nebo Estonsko, ale také Rumuni. Byl by to pikantní souboj, v bráně Florin Nita, na kraji hřiště Alexandru Chipciu, jako lídr Nicolae Stanciu. Čechy by na balkánské půdě nečekalo nic snadného, Rumuni navíc umí být nebezpeční i venku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Makedonie

Makedonie 2018.jpg

Také v pátém koši číhají nepříjemní soupeři. Například Kosovo nebo Bělorusko. Ale také Makedonie, která už na Balkáně dokázala potrápit nejednoho soupeře. Takový souboj s Gibraltarem nebo Faerskými ostrovy by byl určitě příjemnější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lotyšsko

Davis Ikanieks Lotyšsko.jpg

V posledním koši je Lichtenštejnsko, San Marino, Andorra a Malta. Tedy soupeři, proti kterým se, při vší úctě k nim, Dočkal a spol. moc nezapotí. Jenže ve stejném koši je také Lotyšsko. A to už je tým, který dokáže potrápit.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud