Smoleňák i Mazanec jsou fuč, další zůstali. 6 Čechů ve Slovanu Bratislava

Nejpočetnější česká kolonie v Kontinentální hokejové lize? Tak tu nabízí Slovan Bratislava. Ještě nedávno ho trénoval Miloš Říha, nejproduktivnějším hráčem týmu byl Radek Smoleňák a v bráně stál Marek Mazanec. Ti už jsou sice pryč, přesto v hlavním městě Slovenska zůstává početné české zastoupení.

Slovan Bratislava je nejbližším klubem českých hranic, který působí v KHL. Logicky se proto stal útočištěm českých reprezentantů. Početnou kolonii sice opustil její lídr Smoleňák i gólman Mazanec, i tak ale ve Slovanu zůstalo šest krajanů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jan Buchtele

Jan Buchtele.jpg

V roce 2013 zamířil z Pardubic do Sparty, ve které se z něj postupně stal jeden z lídrů týmu. V sezoně 2015/16 posbíral v základní části 41 bodů a se Spartou postoupil až do extraligového finále. Poté zamířil do Jekatěrinburgu, v závěru ročníku se ale vrátil do Prahy. Letos nastupuje v barvách Slovanu, příliš produktivní ale zatím není. Na kontě má tři góly a pět asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Tomáš Černý

Z třetí nejvyšší české soutěže rovnou do KHL? Zeptejte se Tomáše Černého, jak na to. Dvacetiletý bek odešel před sezonou z Opavy do Slovanu a připsal si první dva starty v KHL. Více prostoru v prvním týmu ale zatím nedostal.

Pokračování 4 / 7

Lukáš Kašpar

Lukáš Kašpar MS.jpg

Mistr světa z roku 2010 se před sezonou vrátil do Slovanu po roční pauze, během níž hrál za Dynamo Moskva. V ročníku 2015/16 posbíral 47 kanadských bodů v 58 zápasech, letos ale tolik produktivní zatím není. Dvaatřicetiletý forvard dal tři góly a přidal jedenáct nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Aktuálně nejproduktivnější Čech působící ve Slovanu Bratislava. Účastník dvou předešlých světových šampionátů se v průběhu loňské sezony přesunul z KHL do Sparty, se kterou vypadl v prvním kole play-off. Poté se dohodl se švýcarským Fribourgem, nakonec ale otočil a zamířil do Slovanu. Letos dal devět branek a přidal šest asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek Pardubice.jpg

Mistr světa z roku 2010 a účastník olympijských her ve Vancouveru loni chytal za Pardubice a finskou Raumu. Slovan je pro něj po Petrohradu, pražském Lvu a Čerepovci už čtvrtou štací v KHL. V aktuálním ročníku zasáhl do 17 duelů a úspěšností zákroků (91,9%) byl na tom lépe než konkurent Mazanec. Teď by se měl stát jedničkou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Tomáš Voráček

Tomáš Voráček.jpg

Vítkovice, Liberec, Mladá Boleslav. Taková byla extraligová cesta Tomáše Voráčka, který má na kontě i 21 startů v národním týmu. Po loňské sezoně sedmadvacetiletý bek zvedl kotvy a odešel do Slovanu. V 35 zápasech v KHL posbíral tři asistence a 24 trestných minut.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud