Smolař Černý musí zahodit myšlenky na přestup. Kde všude se o něj zajímali?

Václav Černý má pořádnou smůlu. Český reprezentant, okolo něhož dříve kroužily přední evropské kluby, si totiž svými výkony v dresu Twente nahlas říkal o zajímavý přestup, jenže v duelu s Ajaxem se zranil a letos už si nejspíš nezahraje.

Třiadvacetiletý Černý v letošním ročníku náramně ožil. Patřil ke klíčovým hráčům Twente, navíc se zabydlel v reprezentaci a počítalo se s ním i pro EURO. Jenže pak se zranil a na přestup tak nyní musí zapomenout. Kde všude o něj byl zájem? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Nizozemsko

Václav Černý Twente.jpg

Černý v současné době nastupuje za Twente, patří však Utrechtu, který jej přivedl z Ajaxu. V Nizozemsku si udělal skvělé jméno a v zemi Oranjes by mohl pokračovat. V Twente by určitě měli zájem o to, aby u nich Černý zůstal, spekulovalo se však také o možném návratu do Ajaxu, který si s Utrechtem vyjednal klauzuli o zpětné odkupu. Za ten by v Amsterdamu zaplatili pět milionů eur. Je však otázkou, co s jeho budoucností udělá zranění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Belgie

Václav Černý Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Černý by si mohl vyzkoušet taky angažmá v jiné zemi. Okolo českého křídelníka totiž údajně kroužily i elitní kluby z belgické soutěže. Že by Bruggy, kde se zkoušel prosadit Michael Krmenčík? Nebo Genk, jemuž patří Slovák Patrik Hrošovský? Nebo snad někdo jiný?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Itálie

Václav Černý Utrecht.jpg

Další zemí, kam Černý údajně mohl zamířit, je Itálie. Podle hráčova agenta Davida Nehody ho totiž sledovaly kluby ze středu tabulky Serie A. Je však otázkou, zda by se v defenzivně a takticky svázané Itálii prosadil tolik, jako v Nizozemsku či Belgii, kde mohou naplno vyniknout jeho ofenzivní kvality.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud