Smlouva v NHL je víc než reprezentace. Tři hráči, kteří asi nepřijedou na šampionát

Smlouva v NHL je víc než reprezentace. Tři hráči, kteří asi nepřijedou na šampionát

Smlouva v NHL je víc než reprezentace. Tři hráči, kteří asi nepřijedou na šampionát

Trenér Josef Jandač počítá na mistrovství světa s Petrem Mrázkem, Jakubem Voráčkem či Pavlem Zachou. Jména dalších volných hráčů ale škrtá ze seznamu. Nemají totiž smlouvu...

Untitled 2.jpg

Jaromír Jágr má po sezoně, je volný, na mistrovství světa ale nepřijede. Pětačtyřicetiletý veterán totiž ukončil reprezentační kariéru a trenéři ho už nehodlají přemlouvat. Nepřijedou ale ani někteří další, výrazně mladší krajané, kteří v reprezentaci dosud odehráli jen minimum. Co jim brání v cestě na šampionát? V NHL dosud nemají vyjednaný nový kontrakt, který nyní upřednostňují před účastí na mistrovství světa. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Radek Faksa (Dallas)

Radek Faksa 2.jpg

Vedení národního týmu ho před rokem upřednostnilo před Alešem Hemským a Radek Faksa přijel v průběhu šampionátu do Ruska. Na turnaji odehrál tři zápasy, jeden přidal na Světovém poháru, teď ho ale Jandač a spol. nejspíš nevyužijí.

Třiadvacetiletý útočník má za sebou druhou sezonu v dresu Dallasu, vypracoval se mezi pevné články sestavy Stars a čekají ho jednání o nové smlouvě. Letos si vydělal necelých 900 tisíc dolarů, teď chce rozhodně víc. Bez kontraktu ale na šampionát nepřijede.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ondřej Palát (Tampa Bay)

Ondřej Palát.jpg

Šestadvacetiletý útočník má za sebou další vydařenou sezonu. V závěru se rozjel a držel Tampu ve hře o postup do play-off, ani jeho 52 (17+35) bodů ale nestačilo. Účastník zářijového Světového poháru je volný, ve Francii se ale asi nepředstaví.

Končí mu totiž tříletá smlouva, díky níž si letos vydělal čtyři miliony dolarů (celkově si přišel na deset milionů dolarů). Palát by měl dostat životní kontrakt, nebude proto riskovat případné zranění.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Andrej Šustr (Tampa Bay)

Andrej Šustr 2.jpg

Po sezoně má taky Andrej Šustr. Ani on ale na šampionát asi nepřijede. Stejně jako v případě Paláta, i jeho čeká jednání o setrvání v Tampě Bay.

Šestadvacetiletému obránci, který na zářijovém Světovém poháru debutoval v národním týmu, totiž skončil dvouletý kontrakt na 2,9 milionů dolarů a i on by měl být před podpisem životní smlouvy. V obraně Tampy má silnou pozici, dosud byl ale jedním z nejhůře placených beků. To by se nyní mělo změnit, je však třeba obětovat mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud