Slušný přetlak v Edenu. 6 hráčů, kteří se neprosadili a v zimě opustili Slavii

Eden se v zimě znovu otřásl v základech. Slavia, která disponuje štědrým čínským kapitálem, zase pořádně utrácela. Příchody Sýkory, Alvira, Tecla a spol. však odskákali další hráči, s nimiž už trenér Šilhavý nepočítá.

Slavia buduje nové mužstvo. Místo v základní sestavě nemá jisté Antonín Barák, Tomáš Souček, Muris Mešanovič ani Stanislav Tecl. Trenér Šilhavý bude mít nejkvalitnější lavičku náhradníků v lize. I proto Slavia v zimě uvolnila několik hráčů. Odešli Josef Bazal, Zdeněk Linhart či Radek Voltr, všichni už ale hráli na podzim jinde. Eden však opustilo i dalších šest hráčů, kteří ještě na podzim patřili do slávistického kádru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Martin Berkovec (Bohemians 1905, hostování)

Martin Berkovec.jpg

Martin Berkovec sváděl na podzim boj o místo mezi třemi tyčemi s Jiřím Pavlenkou. Ten nakonec uspěl, Barkovec zasáhl jen do dvou ligových duelů a v zimě odešel na hostování. Jeho novým působištěm se stane pražská Bohemka, ve které už dříve působil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Tomáš Jablonský (Brno)

Tomáš Jablonský 2.jpg

Devětadvacetiletý obránce Tomáš Jablonský je jedním z mála hráčů. který byl u obou posledních titulů Slavie. O třetí ale bojovat nebude. Na podzim se ani jednou nedostal do hry a během zimy změnil dres. Až do roku 2018 by měl působit v Brně, kterému má pomoct vybojovat záchranu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Gino van Kessel (Lechia Gdaňsk, hostování)

Gino van Kessel Slavia.jpg

V létě přicházel do Slavie za zvuku fanfár. Stal se nejdražším ligovým hráčem a dostal vysoký plat. Fanoušci od něj čekali zázraky, Gino van Kessel se ale v Edenu moc neukázal. Úvod angažmá měl sice slibný, trenér Jaroslav Šilhavý ale dával prostor jiným a ofenzivní rychlík v zimě změnil dres. Na hostování s opcí ho získala polská Lechia Gdaňsk.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov, hostování)

Jaroslav Mihalík.jpg

Mladý slovenský záložník se loni stal osmou zimní posilou Slavie. Na jaře byl desetkrát v základní sestavě, na podzim ale už jen čtyřikrát a v zimě musel z kola ven. Jaroslav Mihalík neuspěl v tvrdé konkurenci a vzhledem k blížícímu se Euru do 21 let odešel na hostování. Polská Cracovia Krakov na něj může v létě uplatnit opci.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Jan Mikula (Liberec, hostování)

Jan Mikula.jpg

Když Slavia hostila ve druhém kole Zlín, Jan Milula byl v základní sestavě. To na podzim zopakoval ještě třikrát, vícekrát už se ale do hry nedostal. V zimě ani neodjel na soustředění do Číny a čekal, kde o něj projeví zájem. Pětadvacetiletý bek, který přišel do Slavie před deseti lety, si nakonec plácl s Libercem. Slovan ho získal na hostování s následnou opcí

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Lukáš Železník (Mladá Boleslav)

Lukáš Železník Slavia.jpg

Do Slavie přicházel před rokem s vizitkou obávaného kanonýra a kapitána zlínského týmu. V Edenu začal v základní sestavě, postupně z ní ale vypadl. Na jaře nedal ani jeden gól a na podzim odehrál vinou zranění jen část posledního kola. V zimě se spekulovalo o jeho návratu do Zlína, měl být součástí obchodu s Vukadinem Vukadinovičem, nakonec ale podepsal smlouvu na 3,5 roku s Mladou Boleslaví.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud