Olivier Vliegen (Belgie, 25 let) Brankářskou jedničkou Liberce byl Hugo Jan Bačkovský. Ten ale v únorovém derby s Jabloncem utrpěl otřes mozku a od té doby nechytal. Mezi tři tyče se tak vrátil pětadvacetiletý Belgičan Olivier Vliegen, jenž si v tomto ročníku připsal zatím 15 startů. Naposledy svému týmu vychytal výhru 3:1 v Plzni.

Olivier Vliegen (Belgie, 25 let)
Brankářskou jedničkou Liberce byl Hugo Jan Bačkovský. Ten ale v únorovém derby s Jabloncem utrpěl otřes mozku a od té doby nechytal. Mezi tři tyče se tak vrátil pětadvacetiletý Belgičan Olivier Vliegen, jenž si v tomto ročníku připsal zatím 15 startů. Naposledy svému týmu vychytal výhru 3:1 v Plzni.

 Marios Pourzitidis (Řecko, 24 let) Jeho máma je Češka, Marios Pourzitidis se ovšem narodil v Soluni a má řecké občanství. Na podzim roku 2020 přišel do Liberce a ve Slovanu si vybudoval dobrou pozici. V uplynulých dvou ročnících odehrál vždy 28 zápasů, letos jich přidal dalších 20. Většinou nastupuje v základní sestavě, v aktuálním ročníku dal jeden gól a přidal nahrávku.
 Ahmad Ghali (Nigérie, 23 let) Nigerijský křídelník dorazil do Liberce v zimě roku 2022 z Trenčína. V minulé sezoně chodil do hry spíše z lavičky náhradníků a připsal si jedinou asistenci. Letos je ale jeho role úplně jiná. Třiadvacetiletý šikula patří k oporám Slovanu, hraje v základu, dal dva góly a přidal čtyři nahrávky. Jak dlouho jej Liberec udrží?
 Luka Kulenovič (Chorvatsko, 24 let) Vysoký útočník, který bez deseti centimetrů měří dva metry, má trojí občanství – kromě toho chorvatského taky bosenské a kanadské, kde se narodil. Do Liberce přišel v létě zadarmo z bosenského Meridianu a hned začal pálit ostrými. Čtyřiadvacetiletý forvard má na kontě už šest branek, naposledy se trefil dvakrát do sítě Plzně.
 Ľubomír Tupta (Slovensko, 26 let) Slovenský Ronaldo si skvěle rozumí s míčem. V Liberci působí s přestávkou už od ročníku 2021/22 a pro tým je ohromně platný. Šestadvacetiletý forvard dal v lize 14 branek, z toho se čtyřikrát trefil letos. V tomto ročníku si připsal i pět asistencí a řadí se mezi přední ofenzivní ligové fotbalisty. V létě se o něj údajně zajímala i Sparta.
5
Fotogalerie

Slovenský Ronaldo, africký klenot i kanonýr z Chorvatska. Podívejte se, kteří cizinci táhnou Liberec

Fotbalisté Liberce vyhráli v posledním ligovém klání 3:1 v Plzni a v tabulce jim aktuálně patří sedmé místo. Slovan přitom hodně spoléhá i na cizince.

Pokud se podíváte na soupisku Liberce, najdete na ní spoustu hráčů ze zahraničí. Na severu Čech působí fotbalisté z Ukrajiny, Pobřeží slonoviny, Nigérie, Nizozemska, Belgie, Slovenska, Řecka či Chorvatska.

Někteří liberečtí cizinci moc nehrají, jiní ale patří k oporám. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Olivier Vliegen (Belgie, 25 let)

Bez názvu.jpg

Brankářskou jedničkou Liberce byl Hugo Jan Bačkovský. Ten ale v únorovém derby s Jabloncem utrpěl otřes mozku a od té doby nechytal. Mezi tři tyče se tak vrátil pětadvacetiletý Belgičan Olivier Vliegen, jenž si v tomto ročníku připsal zatím 15 startů. Naposledy svému týmu vychytal výhru 3:1 v Plzni.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Marios Pourzitidis (Řecko, 24 let)

Marios Pourzitidis.jpg

Jeho máma je Češka, Marios Pourzitidis se ovšem narodil v Soluni a má řecké občanství. Na podzim roku 2020 přišel do Liberce a ve Slovanu si vybudoval dobrou pozici. V uplynulých dvou ročnících odehrál vždy 28 zápasů, letos jich přidal dalších 20. Většinou nastupuje v základní sestavě, v aktuálním ročníku dal jeden gól a přidal nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Ahmad Ghali (Nigérie, 23 let)

Ahmad Ghali Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Nigerijský křídelník dorazil do Liberce v zimě roku 2022 z Trenčína. V minulé sezoně chodil do hry spíše z lavičky náhradníků a připsal si jedinou asistenci. Letos je ale jeho role úplně jiná. Třiadvacetiletý šikula patří k oporám Slovanu, hraje v základu, dal dva góly a přidal čtyři nahrávky. Jak dlouho jej Liberec udrží?

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Luka Kulenovič (Chorvatsko, 24 let)

Luka Kulenovic Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Vysoký útočník, který bez deseti centimetrů měří dva metry, má trojí občanství – kromě toho chorvatského taky bosenské a kanadské, kde se narodil. Do Liberce přišel v létě zadarmo z bosenského Meridianu a hned začal pálit ostrými. Čtyřiadvacetiletý forvard má na kontě už šest branek, naposledy se trefil dvakrát do sítě Plzně.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ľubomír Tupta (Slovensko, 26 let)

Lubomir Tupta Ota Bartovský MAFRA Profimedia.jpg

Slovenský Ronaldo si skvěle rozumí s míčem. V Liberci působí s přestávkou už od ročníku 2021/22 a pro tým je ohromně platný. Šestadvacetiletý forvard dal v lize 14 branek, z toho se čtyřikrát trefil letos. V tomto ročníku si připsal i pět asistencí a řadí se mezi přední ofenzivní ligové fotbalisty. V létě se o něj údajně zajímala i Sparta.

Foto: Ota Bartovský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud