Slovenský klenot. Podívejte se, kolik se platilo za přestupy Dávida Hancka

Českou Fortuna ligu opouští jedna z největších hvězd. Slovenský reprezentant Dávid Hancko míří do Feyenoordu.

Hanckovi je teprve 24 let, jeho fotbalový životopis je už ale bohatý. Slovenský reprezentant má za sebou tři velké přestupy, za které se platily hodně vysoké částky. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Žilina – Fiorentina: cca 97 mil. korun

Dávid Hancko Fiorentina.jpg

Rodák ze slovenské Prievidzy zaujal svými výkony v Žilině, odkud v létě roku 2018 přestoupil do Fiorentiny. Slavný italský klub za něj zaplatil skoro sto milionů korun, Hancko se ale na Apeninském poloostrově příliš neprosadil. V Serii A si připsal jen pět startů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Fiorentina – Sparta: cca 65 mil. korun

Dávid Hancko Sparta 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Po roce ve Fiorentině se Hancko stěhoval znovu. Přivedla jej Sparta, která hráče sledovala už během jeho působení v Žilině. Slovenský reprezentant na Letné dva roky úspěšně hostoval a loni se stal kmenovým hráčem rudého týmu. Ten za něj vysázel 65 milionů korun a udělal z něj čtvrtou nejdražší posilu v klubové historii.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Sparta – Feyenoord: cca 250 mil. korun

Dávid Hancko Sparta kapitán Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Hancko se stal na Letné oporou. Pražanům pomohl ke dvěma postupům do skupiny Evropské ligy, získal domácí pohár a ve 102 soutěžních utkáních nastřílel dvacet branek, ke kterým přidal 11 asistencí. Měl pevný flek v sestavě, hrál stopera nebo levého beka, už déle se ale spekulovalo o jeho možném odchodu. Teď si plácl s nizozemským Feyenoordem, který za něj zaplatí i s bonusy 250 milionů korun.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud