Slovácko zbrojí na Evropu. Čtyři noví hráči, kteří posílili kádr trenéra Svědíka

Fotbalisté Slovácka se připravují na start v Konferenčí lize, ve které narazí na bulhraský Lokomotiv Plovdiv. Klub z Uherského Hradiště byl proto aktivní na přestupovém trhu.

V Uherském Hradišti ví, že mají jeden problém. Kabinu Slovácka totiž opustil Jan Kliment, za něhož klub nedokázal najít typově stejnou náhradu. Kouč Martin Svědík však přivítal v kádru jiné zajímavé posily. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

Filip Nguyen 

Filip Nguyen Liberec 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Liberec

Slovácko má novou brankářskou jedničku. Tou se stal osmadvacetiletý Filip Nguyen, který do Uherského Hradiště dorazil z Liberce. Na severu Čech odchytal 77 zápasů, ve kterých si připsal 27 čistých kont a zařadil se mezi nejlepší gólmany ligy. Několikrát se spekulovalo o jeho možném odchodu do Sparty nebo Slavie, člen širšího reprezentačního kádru ale mění dres až tentokrát. Ve Slovácku si od něj hodně slibují. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia.

Pokračování 3 / 5

Marko Merdovič 

Předchozí klub: Rudar Pljevlja

Kádr Slovácka rozšířil také Marko Merdovič - dvaadvacetiletý obránce z Černé Hory, který přišel z týmu Rudar Pljevlja. Za ten v uplynulé sezoně odehrál třicet zápasů, v nichž vstřelil tři branky. „Je to zajímavý defenzivní hráč na levou stranu. Věříme, že se úspěšně aklimatizuje a do budoucna pro nás bude přínosem,“ řekl na hráčovu adresu pro klubový web sportovní ředitel Veliče Šumulikoski. 

Pokračování 4 / 5

Daniel Holzer 

Daniel Holzer Baník Alexandr Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Baník

Pětadvacetiletý univerzál, který umí zahrát na kraji obrany i v záloze, se už v nízkém věku stal kapitánem Baníku. Z Ostravy později zamířil do Sparty, jenže angažmá na Letné mu příliš nesedlo a v lize zasáhl jen do třinácti duelů V sezoně 2017/18 byl ve Zlíně a další rok už patřil znovu Baníku. Od jeho návratu si ale v Ostravě slibovali víc, v uplynulém ročníku chodil do hry často jen z lavičky náhradníků, a tak se po sezoně vydal zase o kus dál. Holzer se stal novou posilou Slovácka. 

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ondřej Šašinka 

Ondřej Šašinka Baník 19 Alexander Satinský  MAFRA  Profimedia.jpg

Předchozí klub: Baník

Stejně jako Holzer přišel do Slovácka z Baníku - zatím však jen na hostování s opcí. Ondřej Šašinka už prostředí v Uherském Hradišti dobře zná a vrací se na místa, kde se mu hodně dařilo. V první polovině sezony 2019/20 odehrál za Slovácko 16 zápasů a vstřelil pět branek. Pak se ale třiadvacetiletý útočník vrátil do Baníku a v uplynulém ročníku se zapsal mezi střelce jen jednou. Nazuje teď ve Slovácku znovu střelecké kopačky? 

Foto: Alexander Satinský / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud