Slovácko zase staví silný tým. Toto je 5 posil, které v létě přišly do Uherského Hradiště

Fotbalisté Slovácka mají za sebou vydařenou sezonu, během níž ovládli domácí pohár a vybojovali čtvrté místo v lize. Do nového ročníku půjdou i s posilami.

Slovácko v létě opustili Lukáš Sadílek, Václav Jurečka či Rigino Cicilia, kouč Martin Svědík ale získal do kádru i zajímavé posily. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Mirčás Duskí 

Slovácko v létě lovilo v domácích i v zahraničních vodách. Dvaadvacetiletý levý bek či záložník Mirčás Duskí se sice narodil v Německu, reprezentuje ale Irák. Naposledy hrál v rakouském Wackeru Innsbruck, dříve působil v nižších německých soutěžích a do Slovácka dorazil coby volný hráč. S klubem podepsal smlouvu na tři roky. 

Pokračování 3 / 6

Vlasij Sinjavskij 

profimedia-0627140474.jpg

Karviná po sezoně spadla z elitní soutěže, několik hráčů slezského celku ale ve Fortuna lize zůstalo. Jedním z nich je estonský reprezentant a trojnásobný mistr své země Vlasij Sinjavskij, jenž podepsal tříletý kontrakt se Slováckem. Pětadvacetiletý křídelník dosud odehrál v nejvyšší české soutěži 42 zápasů a vstřelil v nich pět branek. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michal Trávník 

Michal Trávník Slovácko LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Bylo mu 17 let, když ve Slovácku debutoval v nejvyšší lize. V týmu z Uherského Hradiště vyzrál a stal se klíčovým hráčem, následně odešel do Jablonce a v roce 2019 přestoupil v životní formě do Sparty. Jenže na Letné se jeho rozlet zadrhl, Michal Trávník si nezískal pevný flek v sestavě a na svá dřívější ofenzivní čísla nenavázal. Minulý ročník hostoval v turecké Kasimpase, dal tři góly, přidal dvě nahrávky a v létě se vrátil ze Sparty na hostování do Slovácka. Opačným směrem putoval Lukáš Sadílek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Patrik Brandner 

profimedia-0668490374.jpg

Slovácko v létě přišlo o Václava Jurečku, který odešel do Slavie. Z Uherského Hradiště zmizel i Rigino Cicilia, a tak klub musel najít ofenzivní náhradu. Kouč Martin Svědík získal do kádru Patrika Brandnera, který hrával za Příbram či Duklu. Naposledy působil v Českých Budějovicích a na kontě má už 163 ligových zápasů, ve kterých dal 17 gólů a přidal 12 nahrávek. V loňském ročníku se však osmadvacetiletý forvard trefil jen jednou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Libor Kozák 

Libor Kozák Slovácko LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Devítinásobný reprezentant má hodně bohatý fotbalový životopis. Hrál za Lazio Řím či Aston Villu, ale kopal taky za Spartu nebo Liberec. Naposledy byl rok v Maďarsku a teď je hráčem Slovácka. Třiatřicetiletý forvard dosud odehrál v české lize 58 zápasů a dal v nich 25 branek. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud