Lukáš Sadílek - 24 let, záložník  Do zahraničí by mohl zamířit i Lukáš Sadílek, jehož jméno bylo spojováno taky se Slavií. Není se však čemu divit, starší bratr Michala Sadílka letos hraje v parádní formě a patří ke klíčovým hráčům Slovácka. Jako jediný z kádru zasáhl do 32 zápasů a taky je nesmírně produktivní. Na kontě má pět branek, ke kterým přidal devět asistencí, což je nejvíc ze všech ligových hráčů. V Uherském Hradišti budou mít co dělat, aby ho udrželi v kádru.  Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 Marek Havlík - 25 let, záložník Podobně jako Sadílek patří ke klíčovým postavám zálohy Slovácka. Pětadvacetiletý Marek Havlík, jenž si v podzimním duelu proti Skotsku odbyl premiéru v reprezentaci, v týmu z Uherského Hradiště debutoval v lize už v sezoně 2012/13 a aktuálně má na kontě více než dvě stovky ligových startů. Nebylo by proto žádným překvapením, kdyby se chtěl po úspěšné sezoně posunout zase o něco dál.  Foto: Profimedia.cz
 Michal Kohút - 20 let, záložník Zatím nemá takovou roli jako Sadílek nebo Havlík, to se však už brzy může změnit. Michal Kohút je jedním z objevů této sezony a v Uherském Hradišti vědí, že jim pod rukama roste mimořádný fotbalový talent. Teprve dvacetiletý záložník letos zasáhl už do 27 zápasů a na kontě má i první dvě ligové branky. Odjel rovněž na EURO jednadvacítek do Slovinska, na kterém odehrál poločas proti domácímu týmu. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se jeho kariéra vyvine.  Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia
 Jan Kliment – 27 let, útočník Stejně jako v případě Hofmanna, i jeho odchod je hotovou věcí. Jan Kliment se vrátil po zdravotních problémech a v tomto ročníku znovu nastartoval svou kariéru. Sedmadvacetiletý útočník, který má na kontě i pár startů v reprezentaci, se rozehrál do parádní formy a s deseti góly se řadí mezi nejlepší střelce Fortuna ligy. Dříve už působil v Německu nebo Dánsku a také nyní je o jeho služby zájem v zahraničí. Uvažuje o něm ale také Sparta.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Slovácko zaplatí daň za úspěch. 5 opor, které mohou vyměnit poháry za lukrativní angažmá

Slovácko se díky parádně zvládnuté sezoně vrací po dlouhých osmnácti letech do pohárové Evropy. Je však otázkou, s jakým kádrem tým z Uherského Hradiště do mezinárodních bojů vstoupí. Výběr trenéra Martina Svědíka totiž opustí několik hráčů.

Do konce letošní sezony Fortuna ligy zbývají odehrát ještě dvě kola, fotbalisté Slovácka už si ale v předstihu zajistil místenku do pohárové Evropy. Jenže každý úspěch si vyžádá i nějakou daň, což poznávají také v Uherském Hradišti, které může přijít o opory. Jména pěti hráčů, kteří už brzy mohou ze Slovácka odejít, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Stanislav Hofmann – 30 let, obránce 

Stanislav Hofmann Slovácko Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 29 zápasů / 4 góly 

Není otázkou, zda třicetiletý obránce ze Slovácka odejde, ale kam zamíří. Odchod Stanislava Hofmanna je jistou věcí a tým z Uherského Hradiště se v příští sezoně bude muset vypořádat bez něj. Hofmann je přitom oporou týmu posledních šest let a v tomto ročníku se blýskl i čtyřmi góly. Nyní jej lákají do Polska či Maďarska, ale taky do Thajska. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Sadílek - 24 let, záložník 

Lukáš Sadílek Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 32 zápasů / 5 gólů 

Do zahraničí by mohl zamířit i Lukáš Sadílek, jehož jméno bylo spojováno taky se Slavií. Není se však čemu divit, starší bratr Michala Sadílka letos hraje v parádní formě a patří ke klíčovým hráčům Slovácka. Jako jediný z kádru zasáhl do 32 zápasů a taky je nesmírně produktivní. Na kontě má pět branek, ke kterým přidal devět asistencí, což je nejvíc ze všech ligových hráčů. V Uherském Hradišti budou mít co dělat, aby ho udrželi v kádru. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Marek Havlík - 25 let, záložník 

Marek Havlík 3.jpg

Bilance v sezoně: 29 zápasů / 2 góly 

Podobně jako Sadílek patří ke klíčovým postavám zálohy Slovácka. Pětadvacetiletý Marek Havlík, jenž si v podzimním duelu proti Skotsku odbyl premiéru v reprezentaci, v týmu z Uherského Hradiště debutoval v lize už v sezoně 2012/13 a aktuálně má na kontě více než dvě stovky ligových startů. Nebylo by proto žádným překvapením, kdyby se chtěl po úspěšné sezoně posunout zase o něco dál. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Michal Kohút - 20 let, záložník 

Michal Kohút Slovácko Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 27 zápasů / 2 góly 

Zatím nemá takovou roli jako Sadílek nebo Havlík, to se však už brzy může změnit. Michal Kohút je jedním z objevů této sezony a v Uherském Hradišti vědí, že jim pod rukama roste mimořádný fotbalový talent. Teprve dvacetiletý záložník letos zasáhl už do 27 zápasů a na kontě má i první dvě ligové branky. Odjel rovněž na EURO jednadvacítek do Slovinska, na kterém odehrál poločas proti domácímu týmu. Bude zajímavé sledovat, jakým směrem se jeho kariéra vyvine. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Jan Kliment – 27 let, útočník 

Jan Kliment Slovácko 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bilance v sezoně: 30 zápasů / 10 gólů 

Stejně jako v případě Hofmanna, i jeho odchod je hotovou věcí. Jan Kliment se vrátil po zdravotních problémech a v tomto ročníku znovu nastartoval svou kariéru. Sedmadvacetiletý útočník, který má na kontě i pár startů v reprezentaci, se rozehrál do parádní formy a s deseti góly se řadí mezi nejlepší střelce Fortuna ligy. Dříve už působil v Německu nebo Dánsku a také nyní je o jeho služby zájem v zahraničí. Uvažuje o něm ale rovněž Sparta. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud