Michal Kadlec (37 let, obránce) 
 Marek Havlík (26 let, záložník) 
 Milan Petržela (38 let, záložník) 
 Václav Jurečka (27 let, útočník) 
6
Fotogalerie

Slovácko se může dostat do problémů. 6 klíčových hráčů, kterým v létě končí smlouva

Fotbalisté Slovácka už loni naháněli favority a letos potvrdili, že mezi ligovou elitou nejsou náhodou. V Uherském Hradišti však mohou nastat velké změny.

Slovácko na podzim porazilo třeba Spartu a přezimovalo na čtvrtém místě tabulky, z něhož ztrácí na vedoucí Slavii devět bodů. Tým trenéra Martina Svědíka bude chtít hrát nahoře i během jara, Slovácko se však může dostat do nepříjemných problémů. Šesti důležitým hráčům týmu totiž končí po sezoně smlouva. Kteří to jsou? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Stanislav Hofmann (31 let, obránce) 

Stanislav Hofmann Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jeden z klíčových obránců týmu byl na odchodu už v létě. Mělo se za to, že Stanislav Hofmann odejde do zahraničí, nakonec ale překvapivě zůstal ve Slovácku a znovu patří k pilířům zadních řad. Bude to však platit i po této sezoně? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Michal Kadlec (37 let, obránce) 

Michal Kadlec Slovácko Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Smlouva po sezoně končí také Michalu Kadlecovi. Sedmatřicetiletý bek, který hrával za Spartu, Leverkusen a Fenerbahce, je v týmu z Uherského Hradiště čtvrtým rokem a taky letos patří k ústředním postavám týmu. Přijít o něj, to by byla velká rána. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Marek Havlík (26 let, záložník) 

Marek Havlík 3.jpg

Ve Slovácku je hned několik hráčů, kteří mají nakročeno k zahraničnímu angažmá. Jedním z nich je šestadvacetiletý Marek Havlík, který se několik let řadí mezi nejlepší záložníky ligy. V české soutěži odehrál už 240 zápasů a dosud nepůsobil jinde než ve Slovácku. To by na něm mohlo zajímavě vydělat, ovšem už za půl roku může odejít zadarmo. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Milan Petržela (38 let, záložník) 

Milan Petržela Slovácko Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Nedávno se stal ligovým rekordmanem v počtu odehraných zápasů, s fotbalovým důchodem na něj ale nechoďte. Osmatřicetiletý Milan Petržela se udržuje v parádní kondici a stále patří k ozdobám ligy. Letos dal už čtyři góly a přidal tři nahrávky. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Václav Jurečka (27 let, útočník) 

Václav Jurečka Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedna z nečekaných hvězd ligového podzimu. Václav Jurečka během něj nasázel deset branek a společně s Jeanem-Davidem Beauguelem je nejlepším střelcem ligy. Jenže ve Slovácku mu po sezoně končí smlouva a k podpisu nové zřejmě nedojde. Zdá se, že nyní v jeho případě existují jen dvě možnosti - buď na jaře bude hrát v béčku, nebo ještě teď odejde do zahraničí. Zájem o něj má polský Raków. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Rigino Cicilia (27 let, útočník) 

Rigino Cicilia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pokud Jurečka odejde, tak to pro Slovácko bude velká ztráta, ovšem ne neřešitelná situace. V Uherském Hradišti totiž působí Rigino Cicilia, jenž během podzimu sice chodil do hry převážně coby žolík, reálně si však brousí zuby na základní sestavu. Sedmadvacetiletý útočník udělal ve Slovácku velký progres, aktuálně má na kontě tři branky a během jara jich ještě několik nejspíš přidá. Ovšem i jemu, stejně jako Jurečkovi, po sezoně končí smlouva. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud