Slovácko nenašlo náhradu za Klimenta. Které útočníky má trenér Svědík k dispozici?

Slovácko loni prožilo parádní sezonu, kterou korunovalo postupem do Konferenční ligy. Jenže z té vyletělo ještě dříve, než se stihlo pořádně rozkoukat.

Slovácko loni svými brankami táhl Jan Kliment, jenž byl s deseti góly nejlepším střelcem týmu. Jenže sedmadvacetiletý forvard v létě odešel do Wisly Krakov a klub z Uherského Hradiště jej zatím nedokázal nahradit. Které útočníka má kouč Slovácka Martin Svědík k dispozici? Podívejte se. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Rigino Cicilia 

Rigino Cicilia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý nizozemský útočník přišel do Slovácka před rokem a v Uherském Hradišti si od něj hodně slibovali. V loňském ročníku naskočil do 16 duelů, ve kterých dal tři branky a prezentoval se dobrými výkony. Po odchodu Klimenta se měl stát největší ofenzivní hrozbou týmu, jenže úvod sezony ho nezastihl v dobré formě. Rigino Cicilia zatím Slovácko rozhodně netáhne. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Ondřej Šašinka 

Ondřej Šašinka Slovácko.jpg

Jedna z letních posil Slovácka. Ondřej Šašinka místní prostředí velmi dobře zná, vždyť v první polovině sezony 2019/20 odehrál za tým 16 ligových zápasů a blýskl se pěti góly. Pak se vrátil do Baníku, v loňském ročníku se ale trefil jen jednou a v létě odešel do Slovácka, které věří, že u nich znovu nazuje střelecké kopačky. Šašinka ale za svůj staronový tým ještě nenastoupil. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slovácko Zdeněk Němec  MAFRA  Profimedia.jpg

Ve Slovácku působí také Václav Jurečka, jenž do Uherského Hradiště přišel v ročníku 2019/20 z Opavy. Sedmadvacetiletý fotbalista může naskočit jak v záloze, tak v útoku a v loňském ročníku se blýskl sedmi ligovými góly. Jeho role na hřišti je ale jiná než v případě Klimenta, plnohodnotně jej proto nahradit nedokáže. 

Foto: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Timur Melekescev 

Slovácko 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Na soupisce Slovácka figuruje taky Timur Melekescev - dvacetiletý ruský útočník, který do Uherského Hradiště přišel před rokem. Začínal v akademii Krasnodaru, pak ale pokračoval v Dynamu Moskva a do sedmnácti let nastupoval i za ruské mládežnické reprezentační výběry. Jenže ve Slovácku toho zatím moc neukázal, loni si 189 centimetrů vysoký forvard ve dvou ligových startech připsal jen tři odehrané minuty a letos se do akce ještě nepodíval. 

Ilustrační foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud