Christián Jaroš (Ottawa Senators).  Další posila z NHL do defenzivy. Třiadvacetiletý bek si loni odbyl premiéru v NHL a odehrál dva zápasy za Ottawu. Letos už si v dresu Senators připsal 61 startů, v nichž posbíral deset bodů. Kanadský klub už má ale po sezoně a Christián Jaroš se chystá na svůj druhý šampionát. Na tom loňském dal i jeden gól. Foto: Profimedia.cz
 Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs).  Nejnovější zámořská posila slovenského týmu. Sedmadvacetiletý bek letos odehrál 24 zápasů za Toronto a posbíral v nich šest bodů. Ve hře byl jeho přesun na farmu, Maple Leafs ale nakonec vyšli vstříc Slovákům a Martin Marinčin si tak potřetí v kariéře zahraje na mistrovství světa. Foto: Profimedia.cz
 Andrej Sekera (Edmonton Oilers).  Zkušený bek patří k pravidelným účastníkům světových šampionátů. Andrej Sekera pomůže Slovákům i letos, s Edmontonem totiž ani nepostoupil do play-off a na domácím mistrovství by měl patřit k hlavním postavám slovenského týmu. Dvaatřicetiletý obránce startoval už na sedmi šampionátech, loni byl dokonce kapitánem. Foto: Profimedia.cz
 Marko Daňo (Winnipeg Jets) . Do NHL ho v roce 2013 draftoval z prvního kola Columbus, v prvním týmu Blue Jackets ale odehrál jedinou sezonu, pak hrál za Chicago, Winnipeg a letos odehrál osm zápasů v Coloradu, ze kterého se v listopadu vrátil zpět k Jets. Další start v NHL už ale nepřidal a nyní se chystá na svůj čtvrtý šampionát. Naposledy hrál v roce 2016 v Rusku. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Slováci zbrojí na domácí mistrovství. 7 posil z NHL, které už získali na šampionát

Úspěchem bude postup do čtvrtfinále. Slováci na domácím šampionátu nechtějí dopustit další blamáž a snaží se sestavit co nejsilnější tým. Bude v něm i několik posil z NHL.

Slovenští fanoušci stejně jako ti čeští sledují výkony Bostonu. Zatímco kouč Miloš Říha by uvítal Davidy Pastrňáka a Krejčího, Slováci mají v Bruins Jaroslava Haláka a Zdena Cháru. I bez nich už je ale ve slovenské nominaci sedm posil z NHL. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Erik Černák (Tampa Bay Lightning)

Erik Černák Tampa.jpg

Jednadvacetiletý bek, kterého Tampa Bay draftovala v roce 2015, si letos odbyl premiéru v NHL. V dresu Lightning odehrál v základní části 58 zápasů, v nichž posbíral 16 (5+11) kanadských bodů. Další čtyři starty a tři asistence přidal v play-off, v tom ale Tampa Bay nečekaně vypadla už v prvním kole. Teď ho čeká premiéra na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Christián Jaroš (Ottawa Senators)

Christian Jaros.jpg

Další posila z NHL do defenzivy. Třiadvacetiletý bek si loni odbyl premiéru v NHL a odehrál dva zápasy za Ottawu. Letos už si v dresu Senators připsal 61 startů, v nichž posbíral deset bodů. Kanadský klub už má ale po sezoně a Christián Jaroš se chystá na svůj druhý šampionát. Na tom loňském dal i jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs)

Martin Marinčin.jpg

Nejnovější zámořská posila slovenského týmu. Sedmadvacetiletý bek letos odehrál 24 zápasů za Toronto a posbíral v nich šest bodů. Ve hře byl jeho přesun na farmu, Maple Leafs ale nakonec vyšli vstříc Slovákům a Martin Marinčin si tak potřetí v kariéře zahraje na mistrovství světa.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Andrej Sekera (Edmonton Oilers)

Andrej Sekera Edmonton.jpg

Zkušený bek patří k pravidelným účastníkům světových šampionátů. Andrej Sekera pomůže Slovákům i letos, s Edmontonem totiž ani nepostoupil do play-off a na domácím mistrovství by měl patřit k hlavním postavám slovenského týmu. Dvaatřicetiletý obránce startoval už na sedmi šampionátech, loni byl dokonce kapitánem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Marko Daňo (Winnipeg Jets)

Marko Daňo.jpg

Do NHL ho v roce 2013 draftoval z prvního kola Columbus, v prvním týmu Blue Jackets ale odehrál jedinou sezonu, pak hrál za Chicago, Winnipeg a letos odehrál osm zápasů v Coloradu, ze kterého se v listopadu vrátil zpět k Jets. Další start v NHL už ale nepřidal a nyní se chystá na svůj čtvrtý šampionát. Naposledy hrál v roce 2016 v Rusku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Richard Pánik (Arizona Coyotes)

Richard Pánik Arizona.jpg

Bývalý útočník Třince hraje v NHL už od sezony 2012/13. Začínal v Tampě Bay, působil taky v v Torontu, Chicagu a v průběh loňské sezony zamířil do Arizony. V posledním ročníku dal 14 branek, přidal 19 asistencí a teď míří na svůj čtvrtý šampionát. Naposledy se představil na mistrovství světa v Praze a Ostravě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Tomáš Tatar (Montreal Canadiens)

Tomáš Tatar Montreal.jpg

Měl by patřit k hlavním hvězdám slovenského týmu. Osmadvacetiletý forvard, jenž byl několik let v Detroitu, před sezonou změnil dres, opustil Las Vegas a zamířil do Montrealu, ve kterém zažil svou nejpovedenější sezonu. K 25 brankám přidal 33 nahrávek. Naposledy se představil na mistrovství světa v České republice, kde si připsal dvě asistence. Teď se chystá na svůj šestý šampionát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud