Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) – letos 82 zápasů v NHL  Měl by být hlavní hvězdou slovenského týmu. Dvacetiletý forvard, jenž byl v roce 2022 jedničkou draftu NHL, má za sebou druhý ročník v nejlepší lize světa. V Montrealu válel, posbíral 50 (20+30) bodů a patřil k nejlepším hráčům týmu. Zazáří i v Ostravě?

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) – letos 82 zápasů v NHL
Měl by být hlavní hvězdou slovenského týmu. Dvacetiletý forvard, jenž byl v roce 2022 jedničkou draftu NHL, má za sebou druhý ročník v nejlepší lize světa. V Montrealu válel, posbíral 50 (20+30) bodů a patřil k nejlepším hráčům týmu. Zazáří i v Ostravě?

 Tomáš Tatar (Seattle Kraken) – letos 70 zápasů v NHL  Zatímco Slafkovský je nastupující hvězdou, Tomáš Tatar patří ke stálicím v NHL i ve slovenském nároďáku. Reprezentuje pravidelně, vždy patří k lídrům. Třiatřicetiletý forvard v zámoří prošel Detroitem, Las Vegas, Montrealem a New Jersey. Letošní ročník začal v Coloradu a dohrál ho v Seattlu, celkem posbíral 24 bodů.
 Martin Fehérváry (Washington Capitals) – letos 70 zápasů v NHL  Výrazná postava do defenzivy. Martin Fehérváry postoupil s Washingtonem do play-off, v tom ale Capitals rychle dohráli. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž se chystá na své čtvrté mistrovství světa, posbíral dohromady 19 bodů.
 Martin Pospíšil (Calgary Flames) – letos 63 zápasů v NHL  Martin Pospíšil hraje v zámoří od roku 2017, do NHL se ovšem prokousal až letos. Svou premiérovou sezonu v Calgary zvládl velmi dobře, zasáhl do 63 zápasů, dal osm branek a přidal 16 asistencí. Na mistrovství světa ho čeká premiéra.
 Šimon Nemec (New Jersey Devils) – letos 60 zápasů v NHL  V draftu NHL v roce 2022 šel na řadu druhý, hned po Slafkovském. Dvacetiletý obránce letos odehrál svou první sezonu v nejlepší lize světa, během níž zasáhl do 60 zápasů. V New Jersey si začal budovat dobrou pozici, dostával hodně prostoru a taky bodoval (3+16). Na mistrovství světa se představí už počtvrté.
5
Fotogalerie

Slováci mají na mistrovství světa silný tým. 5 hráčů, kteří letos odehráli nejvíc zápasů v NHL

Slováci berou letošní mistrovství světa hodně prestižně. Aby taky ne, když budou v Ostravě jako doma. Na turnaj i díky tomu vzali hodně silný tým.

Na slovenské soupisce figuruje osm hráčů, kteří v letošní sezoně okusili NHL. Jen pro představu, do nejlepší ligy světa letos zasáhlo celkem 11 Slováků.

Kteří z nominovaných toho letos odehráli v NHL nejvíc? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) – letos 82 zápasů v NHL

Bez názvu.jpg

Měl by být hlavní hvězdou slovenského týmu. Dvacetiletý forvard, jenž byl v roce 2022 jedničkou draftu NHL, má za sebou druhý ročník v nejlepší lize světa. V Montrealu válel, posbíral 50 (20+30) bodů a patřil k nejlepším hráčům týmu. Zazáří i v Ostravě?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tomáš Tatar (Seattle Kraken) – letos 70 zápasů v NHL

Tomáš Tatar.jpg

Zatímco Slafkovský je nastupující hvězdou, Tomáš Tatar patří ke stálicím v NHL i ve slovenském nároďáku. Reprezentuje pravidelně, vždy patří k lídrům. Třiatřicetiletý forvard v zámoří prošel Detroitem, Las Vegas, Montrealem a New Jersey. Letošní ročník začal v Coloradu a dohrál ho v Seattlu, celkem posbíral 24 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Fehérváry (Washington Capitals) – letos 70 zápasů v NHL

Martin Fehervary.jpg

Výrazná postava do defenzivy. Martin Fehérváry postoupil s Washingtonem do play-off, v tom ale Capitals rychle dohráli. Čtyřiadvacetiletý bek, jenž se chystá na své čtvrté mistrovství světa, posbíral dohromady 19 bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Martin Pospíšil (Calgary Flames) – letos 63 zápasů v NHL

Martin Pospíšil.jpg

Martin Pospíšil hraje v zámoří od roku 2017, do NHL se ovšem prokousal až letos. Svou premiérovou sezonu v Calgary zvládl velmi dobře, zasáhl do 63 zápasů, dal osm branek a přidal 16 asistencí. Na mistrovství světa ho čeká premiéra.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Šimon Nemec (New Jersey Devils) – letos 60 zápasů v NHL

Šimon Nemec.jpg

V draftu NHL v roce 2022 šel na řadu druhý, hned po Slafkovském. Dvacetiletý obránce letos odehrál svou první sezonu v nejlepší lize světa, během níž zasáhl do 60 zápasů. V New Jersey si začal budovat dobrou pozici, dostával hodně prostoru a taky bodoval (3+16). Na mistrovství světa se představí už počtvrté.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud