Marek Čiliak  - V bratislavském Slovanu neprožil ideální angažmá, v závěru základní části se však vrátil do Komety, se ketrou útočí na třetí extraligový titul. V Brně opět podává výborné výkony a po konci klubové sezony se nejspíš znovu přesune k reprezentaci. Loni byl slovenskou jedničkou, jakou roli bude mít před vlastními fanoušky? Foto: Profimedia.cz
 Jaroslav Halák  - Zatímco čeští fanoušci čekají, zda v play-off náhodou nevypadne Boston s Davidy Pastrňákem a Krejčím, slovenští příznivci by všemi deseti uvítali Jaroslava Haláka. Třiatřicetiletý gólman, jenž byl v roce 2016 jedničkou týmu Evropy na Světovém poháru, v létě po čtyřech letech opustil New York Islanders a zamířil do Bostonu. Za Bruins v základní části odchytal 40 zápasů a společně s Tuukkou Raskem vytvořil velmi dobré brankářské duo. Foto: Profimedia.cz
 Peter Budaj  - Druhým slovenským gólmanem, který zasáhl do letošní sezony NHL, byl Peter Budaj. Šestatřicetiletý veterán, jenž dříve chytal za Colorado, Montreal či Tampu Bay, se vrátil do Los Angeles a v nejslavnější lize světa si připsal tři starty. Více prostoru dostává ve farmářském Ontario Reign. V reprezentaci se představil naposledy na olympiádě v Soči. Přijede tentokrát? Foto: Profimedia.cz
 Denis Godla  - Nejlepší gólman mistrovství světa juniorů z roku 2015 je už čtvrtým rokem ve Finsku. Letos podával velmi dobré výkony v týmu KalPa a nyní čtyřiadvacetiletý Denis Godla dostává šanci i v reprezentaci. Jedničkou však zřejmě nebude, stejně jako Andrej Košarišťan z Nových Zámků, který se také dostal do první nominace. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Slováci hledají jedničku. Tito gólmani mohou chytat na domácím šampionátu

Slovenský hokej je na ústupu. Postup do čtvrtfinále, to by byl na domácím šampionátu velký úspěch. Na co se však Slováci mohou spolehnout, to jsou kvalitní gólmani.

Slovenský tým na šampionátu posílí Tomáš Tatar. Z NHL dorazí také Andrej Sekera a možná i Christian Jaroš. A kdo bude hájit slovenskou svatyni? Jména gólmanů, kteří by na šampionát mohli být slovenskými jedničkami, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Julius Hudáček

Julius Hudáček SR.jpg

Třicetiletý Julius Hudáček, jenž se v sezoně 2013/14 objevil v Pardubicích, je současnou slovenskou jedničkou. Po třech úspěšných letech ve švédské lize zamířil do Čerepovce, se kterým postoupil do paly-off KHL. Zachytal si už na třech světových šampionátech, na loňském turnaji však chyběl. Dostane letos šanci?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Marek Čiliak

Marek Čiliak SR.jpg

V bratislavském Slovanu neprožil ideální angažmá, v závěru základní části se však vrátil do Komety, se ketrou útočí na třetí extraligový titul. V Brně opět podává výborné výkony a po konci klubové sezony se nejspíš znovu přesune k reprezentaci. Loni byl slovenskou jedničkou, jakou roli bude mít před vlastními fanoušky?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jaroslav Halák

Jaroslav Halák Boston.jpg

Zatímco čeští fanoušci čekají, zda v play-off náhodou nevypadne Boston s Davidy Pastrňákem a Krejčím, slovenští příznivci by všemi deseti uvítali Jaroslava Haláka. Třiatřicetiletý gólman, jenž byl v roce 2016 jedničkou týmu Evropy na Světovém poháru, v létě po čtyřech letech opustil New York Islanders a zamířil do Bostonu. Za Bruins v základní části odchytal 40 zápasů a společně s Tuukkou Raskem vytvořil velmi dobré brankářské duo.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Peter Budaj

Peter Budaj LA.jpg

Druhým slovenským gólmanem, který zasáhl do letošní sezony NHL, byl Peter Budaj. Šestatřicetiletý veterán, jenž dříve chytal za Colorado, Montreal či Tampu Bay, se vrátil do Los Angeles a v nejslavnější lize světa si připsal tři starty. Více prostoru dostává ve farmářském Ontario Reign. V reprezentaci se představil naposledy na olympiádě v Soči. Přijede tentokrát?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Denis Godla

Denis Godla SR.jpg

Nejlepší gólman mistrovství světa juniorů z roku 2015 je už čtvrtým rokem ve Finsku. Letos podával velmi dobré výkony v týmu KalPa a nyní čtyřiadvacetiletý Denis Godla dostává šanci i v reprezentaci. Jedničkou však zřejmě nebude, stejně jako Andrej Košarišťan z Nových Zámků, který se také dostal do první nominace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud