Tomáš Knotek  Jednatřicetiletý útočník má v úvodu nového ročníku formu jako hrom. Tomáš Knotek dal v šesti zápasech už pět branek, přidal deset nahrávek a je nejproduktivnějším hráčem celé Chance ligy. Dříve hrával za Kladno, České Budějovice, Hradec Králové, Mladou Boleslav, Karlovy Vary nebo Pardubice, poslední dva roky ale působil v Německu a Francii. Teď je však ve Slavii a zatím je k nezastavení. 
 Petr Kafka  Další ze zkušených lídrů týmu. Jednatřicetiletý pražský rodák prošel několika českými kluby, hrál i na Slovensku a v sezoně 2019/20, kdy působil v Prostějově a Frýdku-Místku, se stal dokonce nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Od té doby je ve Slavii a letos má na kontě už 13 (4+9) bodů. 
 Lukáš Žejdl   Také jeho jméno je v hokejovém prostředí hodně známé. Lukáš Žejdl prošel mládežnickými reprezentacemi, zahrál si extraligu za Třinec, Mladou Boleslav, Hradec Králové či Litvínov, kde působil ještě loni, v létě se ale po letech vrátil do Slavie. V Chance lize se třicetiletý útočník rozkoukal rychle a v šesti zápasech dal stejný počet branek, ke kterým přidal pět nahrávek. 
 Michal Poletín  Michal Poletín před lety okusil ve slávistickém dresu poprvé extraligu. Prošel i několika dalšími kluby a ještě loni si zahrál za Jihlavu či extraligový Zlín. Pak se ale vrátil do Slavie, za kterou v minulém ročníku zvládl odehrát 21 zápasů. Letos třicetiletý útočník přidal zatím šest startů a pět bodů. 
5
Fotogalerie

Slavný prvoligový klub se tlačí nahoru. 5 známých hráčů, díky kterým je Slavia zase vidět

Slavia je dvojnásobným extraligovým šampionem, pražský klub už ale několik let působí jen v Chance lize. Dokáže se vrátit zase zpátky nahoru?

Časy, kdy se Slavia držela na špici extraligy, jsou pryč. Tradiční pražský klub se ale opět zvedá a nyní patří k elitním klubům Chance ligy. Jména pěti známých hráčů, díky nimž je Slavia nahoře, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 6

Martin Michajlov 

Martin Michajlov 2 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Rodák z Roudnice nad Labem se do Slavie dostal před sezonou 2019/20, během níž si odskočil k jednomu zápasu i do extraligové Mladé Boleslavi. Ve Slavii se ihned stal brankářskou jedničkou a vybudoval si silnou pozici. Tu si drží i letos, v pražském klubu mu však roste zdatný nástupce, kterým je dvacetiletý Roman Málek. Společně tvoří špičkovou prvoligovou brankářskou dvojici.  

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Knotek 

Tomáš Knotek Olomouc Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Jednatřicetiletý útočník má v úvodu nového ročníku formu jako hrom. Tomáš Knotek dal v šesti zápasech už pět branek, přidal deset nahrávek a je nejproduktivnějším hráčem celé Chance ligy. Dříve hrával za Kladno, České Budějovice, Hradec Králové, Mladou Boleslav, Karlovy Vary nebo Pardubice, poslední dva roky ale působil v Německu a Francii. Teď je však ve Slavii a zatím je k nezastavení. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Petr Kafka 

Petr Kafka Košice.jpg

Další ze zkušených lídrů týmu. Jednatřicetiletý pražský rodák prošel několika českými kluby, hrál i na Slovensku a v sezoně 2019/20, kdy působil v Prostějově a Frýdku-Místku, se stal dokonce nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Od té doby je ve Slavii a letos má na kontě už 13 (4+9) bodů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Žejdl 

Lukáš Žejdl Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Také jeho jméno je v hokejovém prostředí hodně známé. Lukáš Žejdl prošel mládežnickými reprezentacemi, zahrál si extraligu za Třinec, Mladou Boleslav, Hradec Králové či Litvínov, kde působil ještě loni, v létě se ale po letech vrátil do Slavie. V Chance lize se třicetiletý útočník rozkoukal rychle a v šesti zápasech dal stejný počet branek, ke kterým přidal pět nahrávek. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Michal Poletín 

Michal Poletín Chom.jpg

Michal Poletín před lety okusil ve slávistickém dresu poprvé extraligu. Prošel i několika dalšími kluby a ještě loni si zahrál za Jihlavu či extraligový Zlín. Pak se ale vrátil do Slavie, za kterou v minulém ročníku zvládl odehrát 21 zápasů. Letos třicetiletý útočník přidal zatím šest startů a pět bodů. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud