Jaroslav Bednář - Ještě v sezoně 2017/18 válel v extraligovém Hradci Králové, pak ale Jaroslav Bednář svou profesionální kariéru uzavřel. Bez hokeje však dlouho nevydržel, dva roky hrál za Vrchlabí a teď je třiačtyřicetiletý forvard zpátky ve Slavii, kde prožil asi nejúspěšnější období své kariéry. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Petr Kafka - Uplynulou prvoligovou sezonu načal v Prostějově a dokončil ve Frýdku-Místku. Dohromady posbíral 70 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Pak se ale třicetiletý útočník vrátil do Prahy. Ne však do Sparty, kde už dříve působil, ale do Slavie. Foto: Profimedia.cz
 Jan Novák - Jednačtyřicetiletý bek působil ve Slavii převážnou část své kariéry. Jan Novák si zahrál taky v KHL, působil na severu Evropy, v Rakousku či Itálii, v průběhu ročníku 2016/17 byl však znovu ve Slavii, kde působí doteď. S Pražany získal dva extraligové tituly, vrátí je teď zase mezi elitu? Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Marek Tomica - Dres Slavie po letech navlékne také Marek Tomica, jenž od roku 2015 nastupoval za Chomutov. Předtím ale devětatřicetiletý útočník řadu let hrával za Slavii, se kterou získal i dva extraligové tituly. Teď je zpátky na místě činu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Slavný klub chce zpátky. Toto je 5 zkušených hráčů, kteří mají vrátit Slavii do extraligy

Hokejová Chance liga startuje. K jednomu z favoritů soutěže bude patřit i pražská Slavia, která plánuje útok na postup do extraligy.

Bez názvu.jpg

Je tomu už dlouho, co Slavia patřila k nejsilnějším týmům hokejové extraligy. Ty časy jsou sice pryč, nyní by se ale Pražané mezi elitu rádi vrátili. Jména pěti zkušených hráčů, kteří by jim k tomu měli pomoct, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaroslav Bednář

Jaroslav Bednář Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ještě v sezoně 2017/18 válel v extraligovém Hradci Králové, pak ale Jaroslav Bednář svou profesionální kariéru uzavřel. Bez hokeje však dlouho nevydržel, dva roky hrál za Vrchlabí a teď je třiačtyřicetiletý forvard zpátky ve Slavii, kde prožil asi nejúspěšnější období své kariéry.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Petr Kafka

Petr Kafka Košice.jpg

Uplynulou prvoligovou sezonu načal v Prostějově a dokončil ve Frýdku-Místku. Dohromady posbíral 70 kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším hráčem Chance ligy. Pak se ale třicetiletý útočník vrátil do Prahy. Ne však do Sparty, kde už dříve působil, ale do Slavie.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Novák

Jan Novák Slavia Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Jednačtyřicetiletý bek působil ve Slavii převážnou část své kariéry. Jan Novák si zahrál taky v KHL, působil na severu Evropy, v Rakousku či Itálii, v průběhu ročníku 2016/17 byl však znovu ve Slavii, kde působí doteď. S Pražany získal dva extraligové tituly, vrátí je teď zase mezi elitu?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Marek Tomica

Marek Tomica Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dres Slavie po letech navlékne také Marek Tomica, jenž od roku 2015 nastupoval za Chomutov. Předtím ale devětatřicetiletý útočník řadu let hrával za Slavii, se kterou získal i dva extraligové tituly. Teď je zpátky na místě činu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Petr Vampola

Petr Vampola Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Výraznou postavou slávistické kabiny je i osmatřicetiletý Petr Vampola. Mistr světa z roku 2010 ve Slavii načal už uplynulou sezonu, tu však dokončil v dresu Kladna. Teď má před sebou ale novou metu – vrátit Pražany zpět mezi elitu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud