Slavný bek se vrací. Tři extraligové kluby, do kterých může zamířit Roman Polák

Tipsport extraliga by už brzy mohla přivítat další slavné jméno. Domů by se totiž měl vrátit Roman Polák, který má na kontě více než osm stovek odehraných zápasů v NHL.

Čtyřiatřicetiletý Polák v NHL hrával v St. Louis, Torontu, San Jose a Dallasu, za který si letos připsal 41 startů. V zámoří by o jeho služby možná i stáli, Polák se ale chce vrátit domů a měl by si tak zahrát extraligu. Které kluby by mohl posílit? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Vítkovice Ridera

Roman Polák Dallas.jpg

Polák v sezoně 2005/06 v dresu Vítkovic debutoval v extralize a poté odešel do zámoří. Do Vítkovic se ostravský rodák vrátil v průběhu výluky NHL v ročníku 2012/13 a v klubu teď doufají, že ho přivedou znovu. Pokud se Polák skutečně vrátí do extraligy, jsou Vítkovice jedním z favoritů na zisk jeho služeb.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Oceláři Třinec

Roman Polák San Jose.jpg

Vítkovice však mají zdatného soupeře. Není totiž žádným tajemstvím, že okolo Poláka krouží i Třinec. Oceláři mohou nabídnout lepší zázemí, lepší finanční podmínky i vyšší ambice. Třinečtí jsou každoročně jedním z aspirantů na titul a hráč Polákova kalibru by se jim náramně hodil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Kometa Brno

Roman Polák Toronto 2.jpg

Toto je zatím čirá spekulace, ale proč by se nemohla přeměnit ve skutečnost? Kometa ráda vábí známé hráče, ve svých řadách má třeba Tomáše Plekance, a finančně by si Poláka mohla určitě dovolit. Z Ostravy do Brna to navíc není daleko, a tak je docela možné, že se tým Libora Zábranského přidá do boje o zisk jeho služeb.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud