Slavné tváře pro extraligu! 3 Češi z NHL, kteří se mohou vrátit do české soutěže

Jaromír Jágr zabalil zámořskou kariéru a vrátil se do Kladna. Do extraligy ho nedostal, a tak se o to pokusí letos. Nejvyšší tuzemská soutěž by však mohla přivítat jiné slavné tváře.

Bez názvu.jpg

Řada slavných českých hokejistů se na závěr kariéry vrací domů. Martin Straka dovedl k titulu Plzeň, Petr Čajánek to dokázal ve Zlíně, Martin Erat letos zaútočí na mistrovský hattrick s Kometou. V extralize by se však mohli objevit i tři další navrátilci ze zámoří. Jejich jména a kluby, kde by mohli působit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Aleš Hemský

Aleš Hemský Montrea.jpg

 

Před rokem si plácl s Montrealem a těšil se na novou výzvu ve slavné organizaci. Sezona mu ale zhořkla. Mistr světa z Vídně vinou zranění odehrál jen sedm zápasů v úvodu ročníku a pak už se na led nevrátil. Čtyřiatřicetiletý útočník, který vynikal skvělou technikou, dost možná ukončí kariéru. Nebo se objeví v Pardubicích?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Roman Polák

Roman Polák Toronto 2.jpg

Důrazný obránce odehrál v uplynulé sezoně celkově 61 zápasů, ve kterých posbíral 13 kanadských bodů. Na to, že před sezonou nevěděl, zda se dá zdravotně do pořádku a dostane od Toronta novou smlouvu, si vedl více než dobře.

Jenže teď je v podobné situaci jako před rokem a znovu je bez smlouvy. Dostane novou? Prioritou dvaatřicetiletého beka je NHL, bývalý bek St. Louis a San Jose by se ale mohl vrátit domů – tedy do Vítkovic. Velký zájem o účastníka olympijských her a dvou světových šampionátů ale projevil i Třinec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Milan Michálek

Milan Michálek Toronto.jpg

Před rokem se z NHL vrátil domů Zbyněk Michálek, který odehrál ročník ve Spartě. Pražský klub o zkušeného beka stojí, bývalý obránce Arizony či Pittsburghu ale zatím neví, zda bude pokračovat.

Pokud ano, tak by se v jedné kabině mohl setkat se svým bratrem Milanem. Ten od loňského ledna neodehrál ani jeden zápas, trápí ho zdravotní problémy a je otázkou, jestli se ještě k hokeji vrátí.

Pokud se třiatřicetiletý útočník, jenž hrával za San Jose, Ottawu a Toronto dá zdravotně do pořádku, mohl by se vrátit domů. Všemi deseti by ho braly České Budějovice, ale třeba taky Sparta!

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud