Václav Kadlec - Žižkov   Dříve se o něm mluvilo jako o zázračném dítěti českého fotbalu. Už jako mladý přestoupil z Bohemians do Sparty, odkud se odrazil do německé Bundesligy. Jeho kariéru ale zabrzdily zdravotní problémy, kvůli kterým v roce 2020 v pouhých 27 ukončil kariéru. Pak se vrátil na scénu, byl v Mladé Boleslavi a letošní ročník načal v Jablonci. V září bývalý reprezentační útočník posílil Žižkov, se kterým útočí na postup. V jedenácti startech dal jeden gól. 
 David Limberský - Domažlice  Stal se jedním ze symbolů zlaté plzeňské éry. Býval reprezentační bek hrál ligu až do svých 37 let, v roce 2021 však svou profesionální kariéru uzavřel. Fotbalové kopačky ale neodložil a nastupuje v ČFL za Domažlice. Na podzim zasáhl do všech patnácti duelů a s Jiskrou je ve své skupině v tabulce třetí. 
 Miroslav Stoch – Motorlet   Bývalý slovenský reprezentant má za sebou dvě parádní sezony ve Slavii, během kterých dal v lize 17 branek a přidal 15 asistencí. Poté z Edenu odešel do Soluně, v Řecku se ale příliš neprosadil. Byl taky v Polsku a v loňské sezoně přidal 12 ligových startů v Liberci. Od podzimu je v pražském Motorletu a v ČFL je vidět. Sice odehrál jen devět zápasů, dal v nich ale čtyři góly a přidal dvě asistence. 
 Egon Vůch - Domažlice   Společně s Limberským působí v Domažlicích taky Egon Vůch. Dvaatřicetiletý záložník měl nakročeno k zajímavé kariéře, z Teplic odešel do Plzně, zároveň však sváděl boje s vnitřními démony, které často nedokázal překonat. Zkoušel to taky v Liberci nebo Příbrami a od roku 2020 hraje za Domažlice. Do letošní sezony kvůli přetrženým křížovým vazům ještě nezasáhl, v přípravě se ale vrátil zpátky do hry. 
6
Fotogalerie

Slavná jména ve třetí lize. 5 bývalých hvězd, které působí ve fotbalové ČFL

Nižší fotbalové soutěže nebudí takovou pozornost jako elitní ligy, přesto se je vyplatí sledovat. Působí v nich totiž řada známých hráčů.

Bez názvu.jpg

Ve fotbalové ČFL působí B mužstva ligových týmů, za které během podzimu naskočili do akce Marek Matějovský nebo Jan Rezek. V soutěži však působí taky pět bývalých hvězd, jejichž jména všichni dobře znají. Najdete je v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Václav Kadlec - Žižkov 

Václav Kadlec Jablonec Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dříve se o něm mluvilo jako o zázračném dítěti českého fotbalu. Už jako mladý přestoupil z Bohemians do Sparty, odkud se odrazil do německé Bundesligy. Jeho kariéru ale zabrzdily zdravotní problémy, kvůli kterým v roce 2020 v pouhých 27 ukončil kariéru. Pak se vrátil na scénu, byl v Mladé Boleslavi a letošní ročník načal v Jablonci. V září bývalý reprezentační útočník posílil Žižkov, se kterým útočí na postup. V jedenácti startech dal jeden gól. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Limberský - Domažlice 

profimedia-0731982589.jpg

Stal se jedním ze symbolů zlaté plzeňské éry. Býval reprezentační bek hrál ligu až do svých 37 let, v roce 2021 však svou profesionální kariéru uzavřel. Fotbalové kopačky ale neodložil a nastupuje v ČFL za Domažlice. Na podzim zasáhl do všech patnácti duelů a s Jiskrou je ve své skupině v tabulce třetí. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Miroslav Stoch – Motorlet 

Miroslav Stoch Slavia.jpg

Bývalý slovenský reprezentant má za sebou dvě parádní sezony ve Slavii, během kterých dal v lize 17 branek a přidal 15 asistencí. Poté z Edenu odešel do Soluně, v Řecku se ale příliš neprosadil. Byl taky v Polsku a v loňské sezoně přidal 12 ligových startů v Liberci. Od podzimu je v pražském Motorletu a v ČFL je vidět. Sice odehrál jen devět zápasů, dal v nich ale čtyři góly a přidal dvě asistence. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Egon Vůch - Domažlice 

Egon Vůch Plzeň.jpg

Společně s Limberským působí v Domažlicích taky Egon Vůch. Dvaatřicetiletý záložník měl nakročeno k zajímavé kariéře, z Teplic odešel do Plzně, zároveň však sváděl boje s vnitřními démony, které často nedokázal překonat. Zkoušel to taky v Liberci nebo Příbrami a od roku 2020 hraje za Domažlice. Do letošní sezony kvůli přetrženým křížovým vazům ještě nezasáhl, v přípravě se ale vrátil zpátky do hry. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Martin Zeman - Přeštice 

Martin Zeman Plzeň.jpg

Stejně jako Limberský nebo Vůch hrával za Plzeň. Kromě toho působil taky ve Spartě, Příbrami a Liberci, ze kterého v roce 2020 odešel do Polska. Po návratu domů hrál za Slavoj Mýto a v létě posílil Přeštice. Třiatřicetiletý záložník, od jehož kariéry se asi čekalo víc, dal na podzim v ČFL dvě branky a přidal pět asistencí. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud