Slavná jména pro Sigmu. Tři známí hráči, kteří by se v létě mohli vrátit do Olomouce

V Olomouci by se už brzy mohly odehrát velké změny. Sigmu převezme nový trenér a v klubu se schyluje i k zajímavým návratům.

Na trenérské lavičce Olomouce stojí Radoslav Látal, toho by ale mohl nahradit Václav Jílek, jenž už Sigmu vedl. A v zákulisí se spekuluje také o třech dalších zajímavých návratech. Dočtete se o nich v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 4

Tomáš Hořava 

Tomáš Hořava Plzeň nové.jpg

Několik let byl oporou plzeňské Viktorky. Držel si místo v základní sestavě, hrál v Lize mistrů, dostal se i do reprezentace a patřil k nejlepším hráčům ligy. Jenže letos dvaatřicetiletý záložník v lize nastoupil jen devětkrát, po sezoně mu končí smlouva a v Plzni s největší pravděpodobností působit nebude.

Do Viktorky zamířil v roce 2013 z Olomouce, kde by o jeho návrat stáli, je však otázkou, jak se Tomáš Hořava rozhodne. Na západě Čech se totiž usadil, studuje trenérskou licenci a v plzeňské mládeži kope jeho syn. Ve hře tak visí i přechod z hráčské kariéry na tu trenérskou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Václav Jemelka 

Václav Jemelka Belgie.jpg

Pětadvacetiletý stoper, který tajně sní o účasti na EURU, má za sebou povedené hostování v Leuvenu. Dvakrát se dostal do oficiální sestavy kola belgické ligy, držel si místo v základní sestavě a v klubu s ním byli spokojení. Jenže Václav Jemelka byl v Leuvenu jen na hostování s opcí a klub nechce kvůli nejisté finanční době spojené s koronavirem dotáhnout přestup do konce. Jemelka by rád zůstal v zahraničí, další možností je ale návrat do Olomouce, za kterou odehrál už 92 ligových zápasů. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Uroš Radakovič 

Uroš Radakovič Sparta Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ve hře by teoreticky mohl být taky návrat Uroše Radakoviče. Sedmadvacetiletý srbský stoper opustil Hanou v roce 2018, kdy zamířil do Sparty. V první sezoně odehrál na Letné 25 zápasů, v dalším ročníku ale přidal už jen tři starty a s jeho výkony v klubu nepanovala spokojenost. Proto na podzim odešel hostovat do ruského Orenburgu, letošní sezonu pak načal v Astaně a ukončil ve Wisle Krakov.

V polské lize se uvedl gólem, jenže pak se zranil a celkem si připsal jen šest startů. Ve Spartě mu končí smlouva, na Letné už ale o jeho služby nestojí. Zkusí ho Olomouc zlákat k návratu? 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud