Ondřej Kolář  Neměl tolik práce, kolik se čekalo. Vardy a spol. jej příliš nezaměstnali, ovšem když bylo potřeba, tak vždy zasáhl. Zadním řadám dodával klid, často měl míč u nohy a nezmatkoval. Přesně rozehrával a působil velmi jistě. Udělal další krok vstříc zahraničnímu angažmá.  Foto: Profimedia.cz
 Ondřej Kúdela  Jistota zadních řad. Třiatřicetiletý stoper odehrál parádní partie, počínal si velmi zkušeně a hvězdné protihráče k ničemu nepustil. V obou zápasech předvedl výkony, na které může být pyšný.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 David Zima  Čekalo se, že proti Leicesteru nastoupí zkušenější Simon Deli, přednost však dostal David Zima. A to se ukázalo jako parádní volba. Dvacetiletý Zima působil velmi jistě a v obou duelech předvedl parádní výkony. Vardy na něj bude ještě dlouho vzpomínat.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Provod  Souboj s Leicesterem mu náramně sedl a Lukáš Provod ukázal, jak moc je nyní pro Slavii důležitý. Nebál se hrát, neztrácel míče a taky byl nebezpečný. Na začátku druhé půle odvetného zápasu poslal Slavii do vedení a sešívaní tak vykročili vstříc k postupu.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Slávističtí hrdinové. 5 hlavních strůjců senzačního postupu sešívaných přes Leicester

Tak toto se nečekalo. Slavia v odvetě Evropské ligy vyhrála na půdě Leicesteru a vyřadila elitní tým anglické Premier League. Nebyla to však žádná náhoda.

Ondřej Kolář Leicester.jpg

Slavia proti Leicesteru rozhodně nebyla favoritem, slavného soupeře se ale v Evropské lize nezalekla a dokázala ho vyřadit. Sešívaní v obou duelech předvedli parádní výkony a po zásluze jdou dál. Jména pěti hráčů Slavie, kteří mají na senzačním postupu nejvýraznější podíl, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář 

Ondřej Kolář Slavia 20.jpg

Neměl tolik práce, kolik se čekalo. Vardy a spol. jej příliš nezaměstnali, ovšem když bylo potřeba, tak vždy zasáhl. Zadním řadám dodával klid, často měl míč u nohy a nezmatkoval. Přesně rozehrával a působil velmi jistě. Udělal další krok vstříc zahraničnímu angažmá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kúdela 

Ondřej Kúdela Slavia 19 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jistota zadních řad. Třiatřicetiletý stoper odehrál parádní partie, počínal si velmi zkušeně a hvězdné protihráče k ničemu nepustil. V obou zápasech předvedl výkony, na které může být pyšný. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Zima 

David Zima Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Čekalo se, že proti Leicesteru nastoupí zkušenější Simon Deli, přednost však dostal David Zima. A to se ukázalo jako parádní volba. Dvacetiletý Zima působil velmi jistě a v obou duelech předvedl parádní výkony. Vardy na něj bude ještě dlouho vzpomínat. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Provod 

Lukáš Provod 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Souboj s Leicesterem mu náramně sedl a Lukáš Provod ukázal, jak moc je nyní pro Slavii důležitý. Nebál se hrát, neztrácel míče a taky byl nebezpečný. Na začátku druhé půle odvetného zápasu poslal Slavii do vedení a sešívaní tak vykročili vstříc k postupu. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Nicolae Stanciu 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Gól nedal, v obou zápasech byl ale nesmírně platný. V úvodním duelu jednou hodně nebezpečně vystřelil a v odvetě připravil gólovou akci pro Provoda. Opět toho hodně odběhal a rozdal řadu parádních pasů. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud