Slávistické trumfy v boji o titul. 4 navrátilci, kteří sešívané mohou dovést na vrchol

Slavia se sice v letošní sezoně potýká poměrně s rozsáhlou marodkou, čtyři důležití hráči se ale sešívaným vrací.

Nedělní zápas Slavie proti Českým Budějovicím, který domácí vyhráli 1:0, byl pro sešívané v něčem výjimeční. Zasáhli do něj totiž čtyři hráči, kteří byli značnou část letošní sezony mimo hru. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Ondřej Kolář

profimedia-0670940970.jpg

Ondřej Kolář v této sezoně zažil něco, co ve Slavii nepamatuje. V úvodu ročníku bojoval se slabší formou, taky ho trápily zdravotní problémy, a tak se mezi tři tyče postavil Aleš Mandous, který náročnou výzvu ustál. Podával parádní výkony, jenže mu nevyšel poslední pohárový duel v Linci, což ho zřejmě bude stát místo.

Kolář se totiž mezitím stihl dát do pořádku, na jaře vychytal čistá konta proti Bohemians i Spartě a v neděli nastoupil i proti Českým Budějovicím. Slavia vyhrála 1:0 a Kolář už asi v bráně zůstane.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

David Hovorka

GetFile (1).jpg

V loňské sezoně zvládl odehrát osm zápasů. Pak se znovu zranil a zase musel na operaci. Návratu na hřiště se David Hovorka dočkal až v březnovém duelu se Spartou, ve kterém podal parádní výkon a pomohl svému týmu k výhře 2:0.

Od té doby osmadvacetiletý stoper nehrál a na hřiště se postavil zase až v duelu proti Českým Budějovicím. Znovu odehrál celých devadesát minut a opět patřil k nejlepším hráčům zápasu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Ondřej Kúdela

profimedia-0664981603.jpg

Stejně jako Hovorku jej trápily vleklé zdravotní problémy. Zatímco loni byl jedním z klíčových hráčů Slavie, v této sezoně od srpna nehrál. Čtyřiatřicetiletý stoper se začal pomalu vracet v pohárových duelech a v neděli odehrál i závěr utkání proti Českým Budějovicím. Sešívaným může zkušený lídr zadních řad v závěru ročníku hodně pomoct.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Lukáš Provod

GetFile.jpg

Kdyby se loni na jaře nezranil, jel by na EURO. V té době patřil k oporám národního týmu a nahlas se hlásil taky o zahraniční přestup. Jenže Lukáš Provod musel na operaci a dlouho byl mimo hru. Pětadvacetiletý záložník se vrátil až v neděli a proti Českým Budějovicím odehrál 67 minut. Dlouhou pauzu byste na něm nepoznali, podílel se i na jediné brance utkání.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud