Slávistické škrty. 4 cizinci, kteří v zimě mohou odejít z Edenu

Slavia vzala na soustředění do Portugalska hodně široký kádr, který čítá 35 jmen. Je proto jasné, že ne všichni si své místo v sešívaném výběru udrží. Během zimy někdo určitě odejde, což by se mělo týkat i některých cizinců.

Současný kádr Slavie je plný cizinců. Figurují mezi nimi třeba Igoh Ogbu nebo Christos Zafeiris, kteří mají nakročeno k tomu, aby se z Edenu jednou posunuli dál. Pevný flek na sešívané soupisce mají také Oscar Dorley, Conrad Wallem nebo Ivan Schranz.

Už v zimě by se ale ze Slavie mohli stěhovat jiní cizinci, kteří se nejspíš v kádru trenéra Jindřicha Trpišovského neudrží. Kteří zahraniční fotbalisté by tedy mohli z Edenu odejít? Podívejte se.

Pokračování 2 / 5

Taras Kačaraba

Bez názvu.jpg

Ve Slavii je od zimy 2021, nikdy si ale nezískal nejpevnější pozici. V minulém ročníku zasáhl do 19 ligových zápasů, na podzim byl v akci v lize jen jednou. Sešívaní mají ve středu obrany z čeho vybírat, v odchodu mu bránit nebudou. Devětadvacetiletý Ukrajinec by mohl zamířit do Spojených arabských emirátů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Andres Dumitrescu

Andres Dumitrescu MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý rumunský fotbalista přišel do Slavie na začátku září, moc toho ale neodehrál. V lize levý bek nastoupil jen do dvou zápasů, několik startů přidal i v pohárech. V Edenu s ním nebyli příliš spokojení, v zimě navíc dorazili Ondřej Zmrzlý a El Hajdi Malick Diouf. Klidně se může stát, že Andres Dumitrescu po pár měsících z Prahy odejde.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Ewerton

Ewerton Baník Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ofenzivní šikula z Brazílie přišel do Slavie v létě roku 2022 z Mladé Boleslavi. V Edenu si ale pevný flek v sestavě nezískal, a tak letos na podzim hostoval v Baníku. V Ostravě se mu dařilo, dal šest branek, ke kterým přidal dvě asistence. Slezané by jej chtěli mít v kádru i nadále, sedmadvacetiletý Ewerton se ale v zimě vrátil do Slavie. A ta by jej mohla prodat do zahraničí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ogungbayi Boluwatife

Ogungbayi Boluwatife Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Ve Slavii s ním mají velké plány. Ale ne hned. Devatenáctiletý Ogungbayi Boluwatife, jemuž v Edenu říkají Bolek, na podzim debutoval v lize i v pohárové Evropě. Rychlonohý křídelník nebo ofenzivní záložník zaujal, na stálé místo v prvním kádru Slavie si ale bude muset nejspíš ještě počkat. V listopadu prodloužil smlouvu až do roku 2028, slávistický B tým ovšem už přerostl, a tak by na jaře mohl někde hostovat.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud