David Zima  David Zima přišel do Slavie v polovině sezony 2019/20 z Olomouce. V té době mu bylo teprve devatenáct let a na kontě měl pouhé dva ligové starty. V Edenu o něj ale hodně stáli a vysázeli za něj okolo třiceti milionů korun. A jak se brzy ukázalo, tato investice se vyplatila. Zima se zabydlel vedle Ondřeje Kúdely, se kterým vytvořil skvěle sehranou stoperskou dvojici. Zářil i v Evropské lize a dokonce se podíval na EURO. V létě, po roce a půl stráveném ve Slavii, zamířil do italského Turína.
 Abdallah Sima  V Edenu vyletěl jako kometa, během ligové sezony nasázel jedenáct branek a zářil i v Evropské lize. Okolo tehdy devatenáctiletého Senegalce rázem kroužily přední evropské kluby a v Edenu za něj chtěli přes půl miliardy korun. Jenže na jaře se Abdallah Sima zasekl, trápily ho i zdravotní problémy a v úvodu letošního ročníku už nebyl v takové fazoně. Přesto se dočkal zahraničního přestupu a zamířil za 260 milionů korun do anglického Brightonu, který ho poslal hostovat do druholigového Stoke. 
 Daniel Samek  Sedmnáctiletý záložník debutoval v lize loni. Letos byl v akci už čtyřikrát a na kontě má i první dvě ligové branky, ke kterým navrch přidal dvě nahrávky. Daniel Samek je objevem tohoto ročníku a v Edenu ví, že z něj roste nová hvězda, která se zabydluje v základní sestavě. Italská Boloňa za něj v létě nabízela 65 milionů korun, vedení sešívaných ale takovou nabídku smetlo ze stolu. Se Samkem totiž mají ve Slavii velké plány. 
 Denis Višinský  Aktuálně je ve slávistickém útoku přetlak, na svou příležitost však čeká další talent – Denis Višinský. Osmnáctiletý forvard loni zasáhl do dvou ligových zápasů a šanci dostal i v zápase Evropské ligy proti Arsenalu. Letos hostuje v druholigové Vlašimi a na kontě má už tři góly. V Edenu o sobě jednou může dát pořádně vědět. 
5
Fotogalerie

Slávistické klenoty. 5 teenagerů, které v uplynulých měsících objevil trenér Trpišovský

Slavia má hodně široký a kvalitní kádr. Čas od času se v něm však objeví i nějaké „nečekané” jméno.

V Edenu mají skvělý čich na posily. Slávistický trenér Jindřich Trpišovský však umí velmi dobře pracovat i s mladými fotbalisty. Jména pěti teenagerů, kteří se v uplynulých měsících dokázali ve Slavii prosadit, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Matyáš Vágner 

Matyáš Vágner Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Pamatujete? Slavia hrála na jaře Evropskou ligu na půdě Rangers - bránu sešívaných hájil Ondřej Kolář, toho ale likvidačním zákrokem zlikvidoval Kemar Roofe a do brány musel nečekaně Matyáš Vágner.

Mladý gólman se ale této situace nezalekl, udržel čisté konto a Slavia i díky němu oslavila postup do dalšího kola. Následně si odbyl i ligovou premiéru proti Opavě, ve které udržel čisté konto, v dalším kole proti Zbrojovce ale dostal červenou kartu a další šanci v lize už nedostal. Letos osmnáctiletý brankář sbírá zkušenosti v druholigové Vlašimi. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Zima 

David Zima 21.jpg

David Zima přišel do Slavie v polovině sezony 2019/20 z Olomouce. V té době mu bylo teprve devatenáct let a na kontě měl pouhé dva ligové starty. V Edenu o něj ale hodně stáli a vysázeli za něj okolo třiceti milionů korun.

A jak se brzy ukázalo, tato investice se vyplatila. Zima se zabydlel vedle Ondřeje Kúdely, se kterým vytvořil skvěle sehranou stoperskou dvojici. Zářil i v Evropské lize a dokonce se podíval na EURO. V létě, po roce a půl stráveném ve Slavii, zamířil do italského Turína.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Abdallah Sima 

Abdallah Sima 21.jpg

V Edenu vyletěl jako kometa, během ligové sezony nasázel jedenáct branek a zářil i v Evropské lize. Okolo tehdy devatenáctiletého Senegalce rázem kroužily přední evropské kluby a v Edenu za něj chtěli přes půl miliardy korun.

Jenže na jaře se Abdallah Sima zasekl, trápily ho i zdravotní problémy a v úvodu letošního ročníku už nebyl v takové fazoně. Přesto se dočkal zahraničního přestupu a zamířil za 260 milionů korun do anglického Brightonu, který ho poslal hostovat do druholigového Stoke. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Daniel Samek 

Daniel Samek Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmnáctiletý záložník debutoval v lize loni. Letos byl v akci už čtyřikrát a na kontě má i první dvě ligové branky, ke kterým navrch přidal dvě nahrávky. Daniel Samek je objevem tohoto ročníku a v Edenu ví, že z něj roste nová hvězda, která se zabydluje v základní sestavě. Italská Boloňa za něj v létě nabízela 65 milionů korun, vedení sešívaných ale takovou nabídku smetlo ze stolu. Se Samkem totiž mají ve Slavii velké plány. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Denis Višinský 

Denis Višinský Arsenal.jpg

Aktuálně je ve slávistickém útoku přetlak, na svou příležitost však čeká další talent – Denis Višinský. Osmnáctiletý forvard loni zasáhl do dvou ligových zápasů a šanci dostal i v zápase Evropské ligy proti Arsenalu. Letos hostuje v druholigové Vlašimi a na kontě má už tři góly. V Edenu o sobě jednou může dát pořádně vědět. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud