David Jurásek - současná cena: 1 mil. eur   Dvaadvacetiletý levý krajní obránce je ve Slavii od zimy, kdy dorazil z Mladé Boleslavi. V Edenu si rychle získal dobrou pozici a ukázal kus svých schopností. Spekulovalo se taky o jeho zařazení do reprezentačního A týmu, zatím ale zůstal jen v jednadvacítce. V letošním ligovém ročníku dal už dva góly, na kontě má i čtyři asistence. Údajně jej sleduje Galatasaray. 
 Matěj Jurásek - současná cena: 200 tis. eur   Slavia má hodně našlapaný kádr, najde se v něm však místo i pro nadějné mladíky. Jedním z nich je devatenáctiletý záložník Matěj Jurásek, který v lize debutoval už loni. Tehdy si zahrál taky za Karvinou a Vlašim, nyní už je ale pevnou součástí slávistického A týmu. V aktuálním ročníku posbíral v lize pět startů a dvě asistence. Jeho cena půjde určitě nahoru. 
 Moses Usor - současná cena: 100 tis. eur   Další z letošních objevů Slavie. Dvacetiletý nigerijský útočník vlétl do sezony jako uragán a prosazuje se jak na domácí, tak na evropské scéně. V letošním ročníku Fortuna ligy zasáhl do osmi zápasů, ve kterých se trefil už čtyřikrát. Pro zahraniční kluby bude hodně lákavý. 
 Yira Sor - současná cena: 2,2 mil. eur  Zatímco Usor je objevem letošní sezony, Yira Sor začal zářit už loni. Slavia jej koupila v zimě za třicet milionů korun a dvaadvacetiletý nigerijský rychlík ihned ukázal své kvality. V lize se za Slavii sice trefil jen jednou, zářil ale v pohárové Evropě. Aktuálně je zraněný, v létě na něj ale do Edenu přilétla nabídka na 250 milionů korun z belgického Genku. 
5
Fotogalerie

Slávistické klenoty. 5 mladých hráčů, na kterých mohou v Edenu pořádně vydělat

Slavia se v posledních letech zabydlela mezi tuzemskou ligovou špičkou. Dobré výkony předvádí i v pohárové Evropě, klubovou kasu však plní taky lukrativními přestupy.

Slavií za poslední dobu prošla řada hráčů, kteří odešli za tučné odstupné do zahraničí. A taky v současném sešívaném kádru je několik mladých klenotů, na nichž v Edenu (nejspíš) jednou vydělají pořádný balík. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Aiham Ousou - současná cena: 1,5 mil. eur 

Aiham Ousou Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slavia na začátku sezony bojuje s formou a nedostatkem stoperů. Jedničkou zůstává Aiham Ousou, i když ani on aktuálně nepředvádí ideální výkony. Potenciál má však veliký a ve 22 letech už figuruje ve švédské reprezentaci. Z Edenu by se jednou měl odrazit dál. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

David Jurásek - současná cena: 1 mil. eur 

profimedia-0723247194.jpg

Dvaadvacetiletý levý krajní obránce je ve Slavii od zimy, kdy dorazil z Mladé Boleslavi. V Edenu si rychle získal dobrou pozici a ukázal kus svých schopností. Spekulovalo se taky o jeho zařazení do reprezentačního A týmu, zatím ale zůstal jen v jednadvacítce. V letošním ligovém ročníku dal už dva góly, na kontě má i čtyři asistence. Údajně jej sleduje Galatasaray. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Matěj Jurásek - současná cena: 200 tis. eur 

Matěj Jurásek Slavia Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Slavia má hodně našlapaný kádr, najde se v něm však místo i pro nadějné mladíky. Jedním z nich je devatenáctiletý záložník Matěj Jurásek, který v lize debutoval už loni. Tehdy si zahrál taky za Karvinou a Vlašim, nyní už je ale pevnou součástí slávistického A týmu. V aktuálním ročníku posbíral v lize pět startů a dvě asistence. Jeho cena půjde určitě nahoru. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Moses Usor - současná cena: 100 tis. eur 

Moses Usor Panathinaikos Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další z letošních objevů Slavie. Dvacetiletý nigerijský útočník vlétl do sezony jako uragán a prosazuje se jak na domácí, tak na evropské scéně. V letošním ročníku Fortuna ligy zasáhl do osmi zápasů, ve kterých se trefil už čtyřikrát. Pro zahraniční kluby bude hodně lákavý. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Yira Sor - současná cena: 2,2 mil. eur 

profimedia-0710121715.jpg

Zatímco Usor je objevem letošní sezony, Yira Sor začal zářit už loni. Slavia jej koupila v zimě za třicet milionů korun a dvaadvacetiletý nigerijský rychlík ihned ukázal své kvality. V lize se za Slavii sice trefil jen jednou, zářil ale v pohárové Evropě. Aktuálně je zraněný, v létě na něj ale do Edenu přilétla nabídka na 250 milionů korun z belgického Genku. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud