Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny) . Třicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Slavie v průběhu loňské sezony ze Zlína. V Edenu se rychle rozkoukal a stal se důležitým článkem na cestě za titulem. Odehrál i velmi dobré partie v Evropské lize a letos byl v obou zápasech v základní sestavě. Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia
 Jakub Hromada (Slovensko) . Slovenský záložník, který do Slavie přišel v roce 2017 po vydařeném angažmá v Plzni, toho v Edenu zatím moc neukázal. Třiadvacetiletého Jakuba Hromadu totiž provázejí zdravotní problémy, kvůli nimž loni odehrál jediný zápas. Na letošní soutěžní start stále čeká, ve Slavii však stále věří, že jim dokáže pomoct. Foto: Profimedia.cz
 Alexandru Baluta (Rumunsko).  Rumunský záložník přišel před rokem za necelých 70 milionů korun, pevné místo v sestavě ale nemá. Loni pětadvacetiletý Alexandru Baluta naskočil do 22 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky. Na první letošní šanci čeká. Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Nicolae Stanciu (Rumunsko).  Nejdražší ligový fotbalista všech dob. Na začátku roku 2018 jej za necelých sto milionů korun koupila Sparta, jenže Nicolae Stanciu v zimě odešel do Saúdské Arábie. Od léta je zpátky v Praze, Letnou však vyměnil za Eden. Šestadvacetiletý rumunský reprezentant ozdobil svou ligovou premiéru v sešívaném dresu gólem do sítě Teplic. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Slávistické časy se mění. Podívejte se na sedm cizinců, kteří aktuálně působí v Edenu

V uplynulé sezoně prošlo slávistickou kabinou devět cizinců. Letos však jejich počet klesl – ve Slavii tak nyní působí sedm hráčů se zahraničním pasem.

Bez názvu.jpg

Časy, kdy ve Slavii byli Dany či Halil Altintop, jsou pryč. Z Edenu už taky odešli Simon Deli, Michael Ngadeu a Miroslav Stoch. V sešívaném kádru v současné době působí sedm cizinců – jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Ibrahim Traoré (Pobřeží slonoviny)

Ibrahim Traore Slavia 2 Pavel Mazac  CNC  Profimedia.jpg

Třicetiletý záložník z Pobřeží slonoviny přišel do Slavie v průběhu loňské sezony ze Zlína. V Edenu se rychle rozkoukal a stal se důležitým článkem na cestě za titulem. Odehrál i velmi dobré partie v Evropské lize a letos byl v obou zápasech v základní sestavě.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 8

Jakub Hromada (Slovensko)

Jakub Hromada Slavia.jpg

Slovenský záložník, který do Slavie přišel v roce 2017 po vydařeném angažmá v Plzni, toho v Edenu zatím moc neukázal. Třiadvacetiletého Jakuba Hromadu totiž provázejí zdravotní problémy, kvůli nimž loni odehrál jediný zápas. Na letošní soutěžní start stále čeká, ve Slavii však stále věří, že jim dokáže pomoct.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 8

Alexandru Baluta (Rumunsko)

Alexandru Baluta 3 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Rumunský záložník přišel před rokem za necelých 70 milionů korun, pevné místo v sestavě ale nemá. Loni pětadvacetiletý Alexandru Baluta naskočil do 22 ligových zápasů, ve kterých dal tři branky. Na první letošní šanci čeká.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 8

Nicolae Stanciu (Rumunsko)

Nicolae Stanciu Slavia.jpg

Nejdražší ligový fotbalista všech dob. Na začátku roku 2018 jej za necelých sto milionů korun koupila Sparta, jenže Nicolae Stanciu v zimě odešel do Saúdské Arábie. Od léta je zpátky v Praze, Letnou však vyměnil za Eden. Šestadvacetiletý rumunský reprezentant ozdobil svou ligovou premiéru v sešívaném dresu gólem do sítě Teplic.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 8

Peter Olayinka (Nigérie)

Peter Olayinka 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Před letním příchodem Nicolae Stancia byl nejdražší slávistickou posilou v historii. Nigerijský ofenzivní záložník se v Edenu objevil před rokem a pražský klub za něj zaplatil více než 80 milionů korun. Peter Olayinka během minulé sezony odehrál 24 zápasů, ve kterých dal šest branek. Letos zatím zvládl první poločas proti Zlínu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 8

Abdalláh Júsuf Hilál (Bahrajn)

Júsuf Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Bahrajnský útočník se na přestupu do Edenu dohodl už během loňské sezony, kdy odehrál parádní podzim za Bohemians 1905, během něhož dal pět branek. Na jaře už sice v takové formě nebyl, v Edenu ale věří, že jim šestadvacetiletý Abdalláh Júsuf Hilál pomůže. Letos naskočil do obou zápasů jako střídající hráč a ve Zlíně si připsal asistenci u vítězného gólu Josefa Hušbauera.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 8 / 8

Mick van Buren (Nizozemsko)

Mick van Buren Slavia 3.jpg

Šestadvacetiletý Mick van Buren je v nové sezoně útočnou jedničkou Slavie. V obou kolech nastoupil v základní sestavě a v zápase v Teplicích ve dvacáté minutě zvyšoval na 2:0. Udrží si místo v sestavě?

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud