Michal Beran Dvacetiletý záložník na podzim ještě hostoval v Liberci, v zimě ale zamířil do Slavie a udržel se v prvním kádru sešívaných. Moc prostoru zatím nedostal, naskočil jen do tří zápasů a v sešívaném dresu odehrál pouze 124 minut. Michal Beran však ukázal několik dobrých věcí a ve zbytku sezony prostor ještě dostane. V Edenu s ním do budoucna počítají, je však otázkou, zda potřebnou důvěru získá už v další sezoně.  Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia
 Jakub Hromada Slovenského reprezentanta v posledních letech trápily zdravotní problémy, takže ve Slavii toho dosud neodehrál tolik, co by si přál. Ještě na podzim hostoval v Liberci, od zimy je ale zpátky v Edenu a dostává hodně prostoru. Naskočil i v důležitých zápasech Evropské ligy, v těch ale vyloženě nezářil. Ve Fortuna lize si dosud připsal jedenáct startů, například do derby či posledního duelu proti Zlínu šel ale jako střídající hráč. Pokud by Slavia byla v plné síle a všichni hráči by byli fit, čtyřiadvacetiletý Jakub Hromada by se do sestavy nejspíš nevešel.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Mick van Buren Nizozemský útočník se do Edenu vrátil po podzimním hostování v Českých Budějovicích, kde zase nabral potřebné sebevědomí. Za Slavii na jaře odehrál šest zápasů, do statistik si ale připsal jedinou asistenci. Ve zbytku sezony bude mít osmadvacetiletý Mick van Buren zřejmě poslední šanci přesvědčit trenérský štáb sešívaných, aby ve Slavii pokračoval i nadále. Už brzy mu totiž končí smlouva.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Júsuf Hilál Narozdíl od Van Burena má ve Slavii smlouvu ještě na rok, ovšem i jeho budoucnost v Edenu je nejistá. Júsuf Hilál po svém zimním návratu z libereckého hostování odehrál za sešívané jen čtyři duely a zatím nepřesvědčil o tom, že by měl dostat přednost před Janem Kuchtou, Stanislavem Teclem nebo snad Abdallahem Simou. Proti Mladé Boleslavi sice proměnil penaltu, jinak toho ale zatím moc neukázal. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Slávisté na hraně. 5 hráčů, kteří ve zbytku sezony budou bojovat o své místo v Edenu

Slavia už o víkendu může oslavit zisk třetího ligového titulu v řadě a ve zbytku sezony tak bude mít dostatek klidu a prostoru, aby si vyzkoušela i hráče, kteří dosud tolik nehráli. Jak toho využijí?

Slavia má neskutečně silný a našlapaný kádr, ve kterém není místo pro každého. Zatímco Ondřej Kúdela, Nicolae Stanciu či Lukáš Provod mají svá místa jistá, jiní musí o svou budoucnost v Edenu hodně bojovat. Závěr sezony, pokud si tedy Slavia zajistí už v předstihu titul, jim k tomu však dává zajímavou příležitost. Kteří hráči by toho mohli využít? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Taras Kačaraba 

Taras Kačaraba Slavia.jpg

Zápasy za Slavii v aktuální sezoně:

Ukrajinský stoper přišel do Slavie v zimě na hostování z Liberce, kam naopak zamířil Ondřej Karafiát. Vinou rozsáhlé marodky dostává poměrně hodně prostoru a v lize zasáhl do sedmi zápasů. Do Evropské ligy však nenaskočil, protože jej Slavia nenapsala na soupisku, a tak přišel o cenné zkušenosti, které by posbíral. Několikrát na hřišti nepůsobil stoprocentně jistě, ve zbytku sezony ale prostor ještě určitě dostane. Vybojuje si smlouvu v Edenu, nebo se pak vrátí pod Ještěd? 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Michal Beran 

Michal Beran Slavia MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Zápasy za Slavii v aktuální sezoně:

Dvacetiletý záložník na podzim ještě hostoval v Liberci, v zimě ale zamířil do Slavie a udržel se v prvním kádru sešívaných. Moc prostoru zatím nedostal, naskočil jen do tří zápasů a v sešívaném dresu odehrál pouze 124 minut. Michal Beran však ukázal několik dobrých věcí a ve zbytku sezony prostor ještě dostane. V Edenu s ním do budoucna počítají, je však otázkou, zda potřebnou důvěru získá už v další sezoně. 

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jakub Hromada 

Jakub Hromada Slavie 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Zápasy za Slavii v aktuální sezoně: 11 

Slovenského reprezentanta v posledních letech trápily zdravotní problémy, takže ve Slavii toho dosud neodehrál tolik, co by si přál. Ještě na podzim hostoval v Liberci, od zimy je ale zpátky v Edenu a dostává hodně prostoru. Naskočil i v důležitých zápasech Evropské ligy, v těch ale vyloženě nezářil. Ve Fortuna lize si dosud připsal jedenáct startů, například do derby či posledního duelu proti Zlínu šel ale jako střídající hráč. Pokud by Slavia byla v plné síle a všichni hráči by byli fit, čtyřiadvacetiletý Jakub Hromada by se do sestavy nejspíš nevešel. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Mick van Buren 

Mick van Buren Slavia 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy za Slavii v aktuální sezoně:

Nizozemský útočník se do Edenu vrátil po podzimním hostování v Českých Budějovicích, kde zase nabral potřebné sebevědomí. Za Slavii na jaře odehrál šest zápasů, do statistik si ale připsal jedinou asistenci. Ve zbytku sezony bude mít osmadvacetiletý Mick van Buren zřejmě poslední šanci přesvědčit trenérský štáb sešívaných, aby ve Slavii pokračoval i nadále. Už brzy mu totiž končí smlouva. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Júsuf Hilál 

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy za Slavii v aktuální sezoně:

Narozdíl od Van Burena má ve Slavii smlouvu ještě na rok, ovšem i jeho budoucnost v Edenu je nejistá. Júsuf Hilál po svém zimním návratu z libereckého hostování odehrál za sešívané jen čtyři duely a zatím nepřesvědčil o tom, že by měl dostat přednost před Janem Kuchtou, Stanislavem Teclem nebo snad Abdallahem Simou. Proti Mladé Boleslavi sice proměnil penaltu, jinak toho ale zatím moc neukázal.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud