Taras Kačaraba  Ve Slavii je rok a půl. Nejprve dorazil na hostování z Liberce, které se v zimě změnilo v přestup. Taras Kačaraba toho odehrál hodně, nastupoval v lize i pohárech, měl místo v základní sestavě, jenže se našlo i několik zápasů, které mu nesedly. Stoprocentně pevnou skálou ve středu obrany se nestal. 
 Aiham Ousou  Jedna z loňských posil. Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky dorazil do Edenu s tím, že nejdřív bude hostovat jinde a sbírat zkušenosti. Vzhledem k rozsáhlé marodce ale v Edenu zůstal a převážnou část sezony odehrál v základní sestavě. Dvaadvacetiletý stoper odehrál dobré zápasy, sám ale ví, že je ještě třeba přidat. 
 Ondřej Kúdela  Poslední tři roky byl nepostradatelný a klíčovým hráčem Slavie, dostal se i do reprezentace. Jenže pak se zranil, přišel o EURO a letos odehrál jen třináct zápasů. Sešívaní se naučili hrát bez něj, pětatřicetiletému stoperovi navíc končí smlouva. Spekuluje se o jeho odchodu za exotickým angažmá. 
 Eduardo Santos  Na jaře vykopal titul s Plzní, stále je však kmenovým hráčem Karviné. Pokračovat bude jinde – pochopitelně o něj stojí Viktorka, ale taky Baník a oba pražské kluby. Velký zájem mají ve Slavii, které by příchod čtyřiadvacetiletého brazilského defenzivního univerzála hodně pomohl. Nejen, že by zvýšil konkurenci ve středu obrany, Eduardo Santos taky dokáže naskočit na postu pravého beka. 
6
Fotogalerie

Slavii letos trápili stopeři. Hledá se jistota, kdo přijde a kdo je na odchodu?

Slavii letošní sezona nevyšla tak, jak si v Edenu přáli. Jedním z důvodů bylo i (ne)fungování stoperské dvojice.

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský se musel během celé sezony vypořádat se zdravotními problémy svých svařenců. Ty trápily i stopery, jiní zase čas od času bojovali s formou. Se kterými středními beky sešívaní půjdou do příštího ročníku? Kdo v Edenu zůstane a kdo by mohl přijít? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

David Hovorka 

Davd Hovorka Slavia 22.jpg

Pokud by byl stoprocentně fit, byl by zřejmě slávistickou stoperskou jedničkou. Jenže posuďte sami - v sezoně 2019/20 odehrál v lize jen devět zápasů, loni a letos pouze osm. V Edenu zůstane, jestli bude zdravý, tak bude hrát, stoprocentní spoleh ale na osmadvacetiletého Davida Hovorku není. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Taras Kačaraba 

Taras Kačaraba Slavia 22.jpg

Ve Slavii je rok a půl. Nejprve dorazil na hostování z Liberce, které se v zimě změnilo v přestup. Taras Kačaraba toho odehrál hodně, nastupoval v lize i pohárech, měl místo v základní sestavě, jenže se našlo i několik zápasů, které mu nesedly. Stoprocentně pevnou skálou ve středu obrany se nestal. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Aiham Ousou 

Aiham Ousou Slavia 22 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jedna z loňských posil. Kapitán švédské reprezentační jednadvacítky dorazil do Edenu s tím, že nejdřív bude hostovat jinde a sbírat zkušenosti. Vzhledem k rozsáhlé marodce ale v Edenu zůstal a převážnou část sezony odehrál v základní sestavě. Dvaadvacetiletý stoper odehrál dobré zápasy, sám ale ví, že je ještě třeba přidat. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Ondřej Kúdela 

Ondřej Kúdela Slavia 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Poslední tři roky byl nepostradatelný a klíčovým hráčem Slavie, dostal se i do reprezentace. Jenže pak se zranil, přišel o EURO a letos odehrál jen třináct zápasů. Sešívaní se naučili hrát bez něj, pětatřicetiletému stoperovi navíc končí smlouva. Spekuluje se o jeho odchodu za exotickým angažmá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Eduardo Santos 

Eduardo Plzeň 22 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na jaře vykopal titul s Plzní, stále je však kmenovým hráčem Karviné. Pokračovat bude jinde – pochopitelně o něj stojí Viktorka, ale taky Baník a oba pražské kluby. Velký zájem mají ve Slavii, které by příchod čtyřiadvacetiletého brazilského defenzivního univerzála hodně pomohl. Nejen, že by zvýšil konkurenci ve středu obrany, Eduardo Santos taky dokáže naskočit na postu pravého beka. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Další možnosti 

Maksym Talovjerov Slavia 22.jpg

Trenér Trpišovský dokáže míchat se sestavou. Navíc má více možností, jak poskládat složení stoperské dvojice. Spolehnout se může na Tomáše Holeše, ten pak ale zase chybí ve středu zálohy. Uprostřed obrany může naskočit taky Jakub Hromada nebo Ukrajinec Maksym Talovjerov, který hrál na stoperu v Českých Budějovicích. V Edenu však zatím více nastupoval v záloze. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud