Slavii kosí rozsáhlá marodka. 9 hráčů z Edenu, kteří jsou aktuálně mimo hru

Slavii kosí rozsáhlá marodka. 9 hráčů z Edenu, kteří jsou aktuálně mimo hru

Slavii kosí rozsáhlá marodka. 9 hráčů z Edenu, kteří jsou aktuálně mimo hru

V lize jednou zaváhali, pět dalších zápasů ale vyhráli. Slavia sice nepostoupila do Ligy mistrů, v úvodu ročníku se však prezentuje dobrými výkony. Jenže partu Jindřicha Trpišovského kosí marodka.

Bez názvu.jpg

Slavia má široký kádr, je připravena na boje v pohárové Evropě a znovu je jedním z adeptů na zisk titulu. „Sešívaní“ však nebojují jen s Plzní a Spartou, ale také se zdravotními problémy. Jména devíti hráčů z Edenu, kteří jsou na marodce, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Marko Alvir

Marko Alvir.jpg

Je to už rok a půl, co Marko Alvir přestoupil ze slovinského Domžale do Slavie. Jenže čtyřiadvacetiletého záložníka trápí zdravotní problémy, kvůli kterým za "sešívaný" tým neodehrál ani jeden ligový zápas. To se nezměnilo ani v letošní sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Mick van Buren

Mick van Buren 2 Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Nizozemský fotbalista se rval o místo v sestavě, ale znovu měl smůlu. Pětadvacetiletý Mick van Buren, jenž promarodil velkou část jara, se zranil na tréninku, zlomil si nohu, musel na operaci a mimo hru může být celý podzim.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 10

Simon Deli

Simon Deli Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Značnou část loňské sezony promarodil, odehrál jen deset zápasů, na začátku aktuálního ročníku byl však fit. Jenže teď je opět na marodce, v zápase pátého kola proti Jablonci odehrál jen 16 minut a v minulém kole se na hřišti ani neobjevil. Jak dlouho bude mimo?

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 10

Jakub Hromada

Jakub Hromada Slavia.jpg

Slovenský záložník přišel do Slavie před rokem z Plzně a i vinou zdravotních problémů zasáhl jen do 14 zápasů. Z toho byl osmkrát v základní sestavě. Letos nebyl na hřišti ani jednou, v přípravě se totiž zranil a stále je mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Jakub Jugas

Jakub Jugas  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Do Slavie přišel před rokem ze Zlína a ihned se stal pilířem zadních řad. V sezoně vynechal jen dva zápasy, jenže klíčový stoper „sešívaných“ se v závěru přípravy zranil a mimo hru může být až 13 týdnů. Ztráta je to o to citelnější, když je na marodce i Deli.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 10

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Během mistrovské sezony patřil ke klíčovým hráčům Slavie, dal dvanáct branek a podílel se na zisku titulu. Jenže loni ho trápily zdravotní problémy, od září nehrál, v zimě si obnovil zranění kolene a sezona pro něj skončila. Slavia si proto stáhla z hostování Stanislava Tecla, na Mešanovičův návrat se stále čeká.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Peter Olayinka

Peter Olayinka Slavia Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

V létě přišel jako nejdražší posila Slavie všech dob, pánové z Edenu za něj zaplatili více než 80 milionů korun a Peter Olayinka se v úvodním duelu v "sešívaném" dresu dokonce gólově prosadil. Jenže před odvetou Ligy mistrů v Kyjevě se zranil a od té doby se na hřiště nedostal.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Pokračování 9 / 10

Lukáš Pokorný

Lukáš Pokorný Slavia Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

V zimě přišel do Edenu z francouzského Montpellier a čekalo se, že se stane pilířem zadních řad. Jenže jarní část mu moc nevyšla, do hry se dostal jen třikrát a trenéra Trpišovského příliš nepřesvědčil. Letos zasáhl do dvou zápasů, v Mladé Boleslavi byl dokonce v základu, aktuálně je ale na marodce.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 10 / 10

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal 3.jpg

Sezonu začal v základní sestavě, v Mladé Boleslavi ale pouze střídal a v posledních dvou kolech se už vinou zranění na hřiště nepodíval. To je šance pro letní posily – Alexandra Balutu a Jaroslava Zeleného.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud