Slavii chybí lídři a osobnosti. 3 hráči, kteří sešívané mohou dostat ze současné krize

Zkušení hráči jsou zranění, opory v zimě odešly, a tak se Slavia na začátku jara hodně trápí. Jak z krize ven?

Slavia má na soupisce hned několik lídrů. Jenže Jan Bořil, Ondřej Kúdela, Lukáš Provod nebo David Hovorka jsou zranění, Ondřej Kolář nechytá a Nicolae Stanciu s Janem Kuchtou v zimě odešli. Sešívaným tak rázem schází vůdčí osobnosti a hledají nové lídry. Kteří hráči by se jimi měli stát? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

Tomáš Holeš 

GetFile (50).jpg

V současné době je nejvýraznější osobností sešívané družiny. Tomáš Holeš je lídrem i kapitánem Slavie, kterou teď musí zvednut z krize. Osmadvacetiletý univerzál přišel do Edenu coby pravý obránce, jenže v té době byl ve Slavii Vladimír Coufal, a tak Holeš postupně začal dostávat prostor na postu defenzivního záložníka. Tento tah se náramně povedl, Holeš se dostal až do reprezentace a zářil i na EURU. Jde z něj přirozený respekt. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Lukáš Masopust 

GetFile (54).jpg

Do Edenu přišel v sezoně 2018/19 z Jablonce a ve Slavii si stihl rychle vybudovat dobrou pozici. Na paty mu už tlačilo několik konkurentů, Lukáš Masopust si ale i díky své univerzálnosti místo v sestavě vždy našel. Patří i do reprezentace a stejně jako Holeš se dobře uvedl na evropském šampionátu. Ve Slavii má hodně silnou pozici. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Petr Ševčík 

GetFile (53).jpg

Taky Petr Ševčík se dostal do českého kádru pro EURO a odehrál velmi dobrý šampionát. Sedmadvacetiletý záložník dorazil do Edenu v rozehrané sezoně 2018/19 z Liberce a od té doby se řadí mezi opory. Po odchodu Stancia na něj budou ve Slavii spoléhat ještě víc. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud