Petar Musa   Třiadvacetiletý chorvatský útočník o sobě dal pořádně vědět v sezoně 2019/20. Na podzim vstřelil sedm branek v barvách Liberce a během jara přidal dalších sedm tref už coby hráč Slavie. Čekalo se, že se v Edenu stane útočníkem číslo jedna, jenže v loňské sezoně nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, a tak na jaře hostoval v Unionu Berlín. Na začátku tohoto ročníku za Slavii odehrál dva zápasy, pak však odešel na další hostování do portugalské Boavisty, kde má na kontě už devět soutěžních branek. Slavii by se teď hodil jako sůl.
 Abdallah Sima  Na začátku loňské sezony jej nikdo neznal, během podzimu ale doslova zářil. Abdallah Sima sázel jeden gól za druhým, prosadil se i v Evropské lize a ročník končil s jedenácti ligovými zásahy. Jenže už během jara ho trápily zdravotní problémy a moc dobře nevypadal ani v úvodu letošního ročníku, kdy navíc přestoupil do anglického Brightonu. Předtím okolo dvacetiletého senegalského útočníka údajně kroužily takové kluby, jako Manchester United, Juventus či Paris Saint-Germain. 
 Jan Kuchta  Nesl si s sebou vizitku rebela, což ukázal i během uplynulého podzimu. Části fanoušků jeho herní styl nesedí, pravdou ale je, že Jan Kuchta má skvělý čich na góly. Loni jich dal patnáct a společně s Adamem Hložkem ze Sparty získal korunu pro krále střelců. Už v létě měl nabídku z Anglie, tehdy jej ale ještě pánové z Edenu nepustili. Na podzim však pětadvacetiletý útočník přidal dalších devět tref a vysloužil si přestup do moskevského Lokomotivu. Sešívaným teď hodně chybí. 
 Útočníci Slavie  Do jarní části vstupoval v pozici slávistického útočníka číslo jedna Michael Krmenčík. Jenže ten nezářil během podzimu a nesedl mu ani vstup do jara. Reprezentační forvard v Edenu hostuje z Brugg, sešívaní s ním ale nejsou příliš spokojeni. Pochvaly naopak sklízí Stanislav Tecl, jenže ten zase není produktivní. Na hrotu sestavy mohou hrát Ivan Schranz (7 branek) či Ondřej Lingr (8 branek), jenže ani jeden z nich není typickým koncovým útočníkem. Tím by se mohl stát devatenáctiletý Daniel Fila, jenž dorazil v zimě z Mladé Boleslavi. 
5
Fotogalerie

Slavii chybí kanonýr. 4 bývalí útočníci sešívaných, které by v Edenu potřebovali jako sůl

Zdá se, že časy, kdy Slavia válcovala jednoho ligového soupeře za druhým, jsou pryč. Sešívaní nyní tak dominantní nejsou. A navíc nedávají ani moc branek.

Úvod jarní části naznačil, kde Slavii nejvíc tlačí bota. Sešívaní nejprve prohráli 0:1 s Karvinou, poté padli 0:2 se Spartou a naposledy vyhráli 1:0 nad Slováckem. Pražanům chybí kanonýr, i když několik skvělých šutérů ještě nedávno v Edenu bylo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Milan Škoda 

GetFile (67).jpg

Ve Slavii byl hrající legendou, fanoušci ho milovali a Milan Škoda svými góly sešívané několik let táhl. V sezoně 2014/15 dal devatenáct branek, v dalších třech letech se pak dostal pokaždé přes desetigólovou metu. V průběhu ročníku 2019/20 ale z Edenu odešel a coby nepotřebný zamířil do Turecka. Letos šestatřicetiletý šutér hájí barvy Mladé Boleslavi a v aktuálním ročníku se trefil už šestkrát. V zákulisí se dokonce spekulovalo o jeho návratu do Slavie. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Petar Musa 

GetFile (68).jpg

Třiadvacetiletý chorvatský útočník o sobě dal pořádně vědět v sezoně 2019/20. Na podzim vstřelil sedm branek v barvách Liberce a během jara přidal dalších sedm tref už coby hráč Slavie. Čekalo se, že se v Edenu stane útočníkem číslo jedna, jenže v loňské sezoně nedostal tolik prostoru, kolik by si přál, a tak na jaře hostoval v Unionu Berlín. Na začátku tohoto ročníku za Slavii odehrál dva zápasy, pak však odešel na další hostování do portugalské Boavisty, kde má na kontě už devět soutěžních branek. Slavii by se teď hodil jako sůl. 

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Abdallah Sima 

getthumbnail (1).jpg

Na začátku loňské sezony jej nikdo neznal, během podzimu ale doslova zářil. Abdallah Sima sázel jeden gól za druhým, prosadil se i v Evropské lize a ročník končil s jedenácti ligovými zásahy. Jenže už během jara ho trápily zdravotní problémy a moc dobře nevypadal ani v úvodu letošního ročníku, kdy navíc přestoupil do anglického Brightonu. Předtím okolo dvacetiletého senegalského útočníka údajně kroužily takové kluby, jako Manchester United, Juventus či Paris Saint-Germain. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jan Kuchta 

GetFile (69).jpg

Nesl si s sebou vizitku rebela, což ukázal i během uplynulého podzimu. Části fanoušků jeho herní styl nesedí, pravdou ale je, že Jan Kuchta má skvělý čich na góly. Loni jich dal patnáct a společně s Adamem Hložkem ze Sparty získal korunu pro krále střelců. Už v létě měl nabídku z Anglie, tehdy jej ale ještě pánové z Edenu nepustili. Na podzim však pětadvacetiletý útočník přidal dalších devět tref a vysloužil si přestup do moskevského Lokomotivu. Sešívaným teď hodně chybí. 

Foto: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Útočníci Slavie 

GetFile (70).jpg

Do jarní části vstupoval v pozici slávistického útočníka číslo jedna Michael Krmenčík. Jenže ten nezářil během podzimu a nesedl mu ani vstup do jara. Reprezentační forvard v Edenu hostuje z Brugg, sešívaní s ním ale nejsou příliš spokojeni. Pochvaly naopak sklízí Stanislav Tecl, jenže ten zase není produktivní. Na hrotu sestavy mohou hrát Ivan Schranz (7 branek) či Ondřej Lingr (8 branek), jenže ani jeden z nich není typickým koncovým útočníkem. Tím by se mohl stát devatenáctiletý Daniel Fila, jenž dorazil v zimě z Mladé Boleslavi. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud