2006/07: Slavia Praha – Tottenham Hotspur (0:1, 0:1)  První utkání hostil v polovině září 2006 Stadion Evžena Rošického. Domácí podali bojovný výkon, ale nedokázali vstřelit branku. Jediný gól večera vsítil hostující Jenas. Přesto nebyli sešívaní v odvetném utkání bez šance na postup. Na White Hart Lane před více než 35 tisíci diváky drželi dlouho bezbrankový výsledek, až v 79. minutě domácí uklidnila branka Keana, která byla také jedinou trefou večera. Spurs pak vyhráli základní skupinu a jejich cesta vyřazovacími boji skončila ve čtvrtfinále, kde podlehli pozdějšímu vítězi Seville. Profimedia.cz
 2007/08: Slavia Praha – Arsenal (0:7, 0:0)  První duel se hrál na Emirates Stadium před téměř 60 tisíci diváky a domácí si v něm s chutí zastříleli. Demolici hostujícího týmu začal už v páté minutě Fabregas a do přestávky si ještě stihl dát Hubáček vlastňáka. Nejstudenější sprcha ale přišla ve druhé půli, kdy se Kanonýři trefili ještě pětkrát a hosté byli zralí na ručník.  Odveta na Stadionu Evžena Rošického však nebyla jen formalitou. Slavia potřebovala nutně body, aby skončila na třetím místě ve skupině a mohla pokračovat v evropských bojích v Poháru UEFA. Jeden nakonec urvala za bezbrankovou remízu. Profimedia.cz
 2007/08: Slavia Praha – Tottenham Hotspur (1:2, 1:1)  Úvodní zápas hráli sešívaní doma a stejně jako v září roku 2006 anglickému soupeři jen těsně podlehli. Hostům patřila první půle - do vedení je poslal už ve čtvrté minutě Berbatov a ve 30. minutě vedli už 2:0 po brance Keana. Ve druhém dějství po chybě bývalého slávistického brankáře Černého, který hájil barvy Spurs, snížil Střihavka a domácí mohli dokonce srovnat, ale hlavička Brabce pět minut před koncem utkání skončila na břevně. V odvetě na White Hart Lane předvedli Pražané statečný a sympatický výkon. Byli londýnskému týmu vyrovnaným protivníkem, ale stačilo to jen na remízu. Jediný gól hostů zaznamenal Krajčík, další šance Ivany či Střihavky v brance neskončili, a tak šli dál Kohouti, kteří pak v dalším kole vypadli po penaltovém rozstřelu s Eindhovenem. Profimedia.cz
 2008/09: Slavia Praha – Aston Villa (0:1)  V základní skupině Poháru UEFA v sezoně 2008/09 narazila na Aston Villu. Byl to poslední ročník, který se hrál pod tímto názvem, od toho dalšího už existoval jako Evropská liga. Pro pražský mančaft bylo střetnutí s birminghamským celkem prvním zápasem v základní skupině. Sešívaní hráli v domácím prostředí před více než 20 tisíci diváky a od 26. minuty doháněli náskok soupeře poté, co se trefil Carew. I když domácí soupeře přestříleli a vytvořili si několik slibných příležitostí, gól nedali. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Sešívaní vs. Albion. Připomeňte si všechny bitvy Slavie s anglickými týmy v evropských pohárech

S šesti anglickými kluby se dosud utkala Slavia v evropských pohárech. Se dvěma z nich dokonce dvakrát.

Slavia versus anglický klub v evropských pohárech rovná se (často) konec nadějí. I tak by se to dalo velmi zjednodušeně napsat. Proto jsou v Edenu možná rádi, že jim los nepřihrál do play-off o postup do aktuálního ročníku Konferenční ligy žádný ostrovní celek. Jak si mužstvo z Edenu vedlo v dosavadních soubojích se zástupci Albionu, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 9

1999/2000: Slavia Praha – Leeds United (0:3, 2:1)

Prvním anglickým celkem, na který Slávisté narazili v evropských pohárech, byl na přelomu tisíciletí Leeds United, jenž tenkrát patřil k ostrovní elitě. Oba týmy se utkaly ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

První zápas se hrál na ostrovech a domácí naprosto dokonale využili výhodu vlastního stadionu, na něm bylo 40 tisíc diváků. Do šaten šli s jednogólovým náskokem, když se ve 39. minutě trefil Wilcox. Ve druhém dějství přidali ještě dvě branky z kopaček Kewella a Bowyera.

Odveta v Praze už byla víceméně formalitou. Na Stadionu Evžena Rošického šli do vedení hosté gólem Kewella na začátku druhé půle, záhy ale srovnal Ivo Ulich a stejný hráč pak v 79. minutě pečetil skóre na 2:1 z proměněné penalty. Leeds šel dál, ale v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi Galatasaray Istanbul.

Pokračování 3 / 9

2006/07: Slavia Praha – Tottenham Hotspur (0:1, 0:1)

Ve druhém předkole Poháru UEFA v sezoně 2006/07 vyřadila Slavia Ázerbájdžánský Karvan FK a měla před sebou těžký úkol. Pokud chtěl tým projít do hlavní fáze soutěže, musel odstranit z cesty překážku v podobě Tottenhamu Hotspur.

Pokračování 4 / 9

2007/08: Slavia Praha – Arsenal (0:7, 0:0)

To bylo nadšení, když los Ligy mistrů v sezoně 2007/08 svedl v základní skupině dohromady Slavii se slavným Arsenalem. Kdyby ale fanoušci pražského celku tušili, jakou ostudu si jejich mančaft trhne, možná by brali i méně věhlasného protivníka.

První duel se hrál na Emirates Stadium před téměř 60 tisíci diváky a domácí si v něm s chutí zastříleli. Demolici hostujícího týmu odstartoval už v páté minutě Fabregas a do přestávky si ještě stihl dát Hubáček vlastňáka. Nejstudenější sprcha ale přišla ve druhé půli, kdy se Kanonýři trefili ještě pětkrát a hosté byli zralí na ručník.

Odveta na Stadionu Evžena Rošického však nebyla jen formalitou. Slavia potřebovala nutně body, aby skončila na třetím místě ve skupině a mohla pokračovat v evropských bojích v Poháru UEFA. Jeden nakonec urvala za bezbrankovou remízu a na jaře tak mohla čelit – jak zařídil los - dalšímu ostrovnímu klubu.

Pokračování 5 / 9

2007/08: Slavia Praha – Tottenham Hotspur (1:2, 1:1)

Slavia sice v sezoně 2007/08 nepostoupila ze základní skupiny Ligy mistrů do jarních bojů, což se ale čekalo, splnila si však cíl v podobě třetího místa a tím pádem jarního setrvání v evropských pohárech. V prvním kole vyřazovacích bojů Pražanům los přisoudil tým, který je na startu předešlého ročníku připravil v posledním předkole o vstupenku do Poháru UEFA.

Úvodní zápas hráli sešívaní opět doma a stejně jako v září roku 2006 anglickému soupeři jen těsně podlehli. Hostům patřila první půle - do vedení je poslal už ve čtvrté minutě Berbatov a ve 30. minutě vedli už 2:0 po brance Keana. Ve druhém dějství po chybě bývalého slávistického brankáře Černého, který hájil barvy Spurs, snížil Střihavka a domácí mohli dokonce srovnat, ale hlavička Brabce pět minut před koncem utkání skončila na břevně.

V odvetě na White Hart Lane předvedli Pražané statečný a sympatický výkon. Byli londýnskému týmu vyrovnaným protivníkem, ale stačilo to jen na remízu. Jediný gól hostů zaznamenal Krajčík, další šance Ivany či Střihavky v brance neskončily, a tak šli dál Kohouti, kteří pak v dalším kole vypadli po penaltovém rozstřelu s Eindhovenem.

Pokračování 6 / 9

2008/09: Slavia Praha – Aston Villa (0:1)

V základní skupině Poháru UEFA v sezoně 2008/09 narazila na Aston Villu. Byl to poslední ročník, který se hrál pod tímto názvem, od toho dalšího už existoval jako Evropská liga.

Pro pražský mančaft bylo střetnutí s birminghamským celkem prvním zápasem v základní skupině. Sešívaní hráli v domácím prostředí před více než 20 tisíci diváky a od 26. minuty doháněli náskok soupeře poté, co se trefil Carew. I když domácí soupeře přestříleli a vytvořili si několik slibných příležitostí, gól nedali.

Pokračování 7 / 9

2018/19: Slavia Praha - Chelsea (0:1, 3:4)

Lídr české ligy narazil ve čtvrtfinále Evropské ligy v sezoně 2018/19 na třetí tým anglické Premier League. Slavia držela v prvním utkání na domácím hřišti s hvězdným soupeřem vyrovnaný krok a sahala po remíze. O body připravil Pražany až gól Marcose Alonsa z 86. minuty. Sešívaní utrpěli porážku na domácím hřišti až v sedmém pohárovém utkání sezony.

Statečný boj pak předvedli červenobílí i v odvetě na Stamford Bridge. Už v 17. minutě sice prohrávali 0:3, nakonec ale podlehli favoritovi na jeho hřišti těsně 3:4.

Pokračování 8 / 9

2020/21: Slavia Praha - Leicester City (0:0, 2:0)

Když Slavia postoupila ze druhého místa v základní skupině Evropské ligy do prvního kola vyřazovací fáze v ročníku 2020/21, narazila poprvé na Leicester. Byl to šestý anglický pohárový protivník sešívaných v dlouhé historii klubu.

První zápas souboje o postup do osmifinále se odehrál v Praze a úřadující český mistr sehrál se třetím celkem anglické Premier League vyrovnanou partii. Střetnutí se hrálo kvůli koronavirovému bláznění před téměř prázdnými tribunami, na nichž mohlo být jen pár stovek hostů s negativním testem.

Odveta na ostrovech pak vyšla Slavii fantasticky. Hosty poslal do vedení na začátku druhého poločasu Lukáš Provod a postupovou pojistku přidal v 79. minutě Sima.

Pokračování 9 / 9

2020/21: Slavia Praha - Arsenal (1:1, 0:4)

Teprve podruhé v historii a poprvé od sezony 2007/08 narazila Slavia v jednom ročníku evropských soutěží na dva anglické týmy. Po postupu přes Leicester do osmifinále Evropské ligy v sezoně 2020/21 přehráli ve značně vyhroceném souboji sešívaní Glasgow Rangers a ve čtvrtfinále narazili na Arsenal.

Pražané neměli v hlavách hrůzostrašný debakl svých předchůdců 0:7 v Londýně a s Kanonýry odehráli na jejich hřišti vyrovnanou partii. Úvodní zápas skončil remízou 1:1, když na branku Pépého z 86. minuty odpověděl v nastaveném čase Tomáš Holeš. Hostující celek odjížděl domů s nadějným výsledkem na postup, ale v odvetě v Edenu mužstvo naprosto pohořelo. Šestiminutová smršť, během níž dostali slávisté tři góly, je krutě odfoukla ze čtvrtfinále Evropské ligy. Mezi čtyři nejlepší se suverénně probil po celkové výhře 5:1 Arsenal.