Slavia vládne reprezentaci. 9 hráčů z Edenu, kteří mohou hrát v národním týmu

Fotbalové lize vládla Plzeň, nejvíc zástupců v reprezentaci má ale z tuzemských klubů Slavia. Kouč Karel Jarolím může povolat hned devět hráčů z Edenu.

Bez názvu.jpg

Slavia koupila libereckého kapitána Vladimíra Coufala a „sešívaná“ skupinka se na reprezentačních srazech zase o něco rozroste. Aktuálně v ní může být až devět hráčů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Jakub Jugas

Jakub Jugas ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý zlínský kapitán se chystá na druhou sezonu ve slávistickém dresu. V té první nastoupil k 28 zápasům a pokaždé byl v základní sestavě. Ze středu obrany dirigoval slávistickou defenzivu a dostal se i do reprezentace. Odehrál nepovedený zápas s Austrálií i další utkání proti Nigérii.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 10

Jan Bořil

Jan Bořil ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zatímco ve Slavii nastupuje spíše na pravém kraji obrany, v národním týmu se objevil nalevo. Debutoval v loňském kvalifikačním duelu proti Německu a od té doby odehrál dalších šest zápasů. V plánech kouče Jarolíma by měl figurovat i na podzim.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 10

Vladimír Coufal

Vladimír Coufal ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nechybělo mnoho a Vladimír Coufal by na reprezentační srazy vyrážel z Letné. Přetahovanou o libereckého kapitána ale vyhrála Slavia a pětadvacetiletý krajní bek se stal posilou týmu z Edenu. V reprezentaci zatím odehrál dva přípravné zápasy – s Katarem a Nigérií.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 10

Tomáš Souček

Tomáš Souček ČR 2.jpg

Znovu ho láká Fiorentina, do svých řad by ho ráda získala i Atalanta Bergamo, Tomáš Souček ale prozatím zůstává v Edenu, kde má nezastupitelné místo v základní sestavě. Hodně důležitou roli má i v reprezentaci.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 10

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Klíčový slávistický záložník se v posledních době stává pravidelným účastníkem reprezentačních srazů. Josef Hušbauer odehrál mimo jiné zápasy s Austrálií a Nigérií, v obou případech byl v základní sestavě. Objeví se v ní i na podzim?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 7 / 10

Jan Sýkora

Jan Sýkora ČR.jpg

Také Jan Sýkora se pravidelně objevuje na Jarolímově seznamu. Technicky dobře vybavený záložník či obránce debutoval v reprezentaci už v roce 2016 a naposledy si za ni zahrál v nepovedené přípravě s Austrálií. Další starty čtyřiadvacetiletý Sýkora ještě přidá.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 10

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal ČR.jpg

V listopadu 2016 poprvé nastoupil v základní sestavě a trefil se v kvalifikačním utkání s Norskem. Zdálo se, že místo na levém kraji zálohy je jeho, jenže už je to skoro rok, co se naposledy objevil v národním týmu. Utichly také spekulace o jeho možném odchodu ze Slavie, stačí však jedna povedená sezona a vše může být jinak.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 9 / 10

Milan Škoda

Milan Škoda ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Reprezentačním útočníkem číslo jedna je Michael Krmenčík. Jarolím má k dispozici také Patrika Schicka a Matěje Vydru. V záloze je však připraven také Milan Škoda, který dal v uplynulé ligové sezoně 11 branek. V národním týmu se však už přes rok neobjevil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 10 / 10

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Loňskou sezonu načal na hostování v Jablonci, na podzim dal osm branek a v zimě si ho Slavia stáhla zpět. Odehrál dobrý ročník a vrátil se i do reprezentace. Odehrál první poločas proti Číně, dostane další šanci na podzim?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud