Taras Kačaraba – cca 20 milionů korun  Ukrajinský stoper přišel do Slavie už před rokem. Tehdy ale dorazil z Liberce na hostování, které se protáhlo i na podzimní část. Sedmadvacetiletý bek v Edenu vyzrál a dostal se až do ukrajinské reprezentace. I když to trvalo, tak na něj sešívaní nakonec opci uplatnili a pod Ještěd poslali dvacet milionů korun. 
 David Jurásek – cca 25 milionů korun  Mimo hru je Jan Bořil, Oscar Dorley v závěru podzimu dostal trest, a tak Slavia přišla o oba levé obránce. Na tento post se sice stáhl Srdjan Plavšič, sešívaní ale nelenili a přivedli posilu. Tou se stal jednadvacetiletý David Jurásek z Mladé Boleslavi, který přitom v lize debutoval teprve v tomto ročníku. Slavia za něj zaplatila 25 milionů korun a ještě přihodila odchovance Kryštofa Obadala. 
 Daniel Fila – cca 28 milionů korun  Slavia v zimě prodala Jana Kuchtu za více než sto milionů a teď za něj přivedla náhradu. V Edenu je sice Michael Krmenčík, ten ale v sešívaných barvách pouze hostuje a navíc nepředvádí moc dobré výkony. Slavia proto zaměřila svou pozornost do Mladé Boleslavi, odkud přivedla Daniela Filu. Devatenáctiletého útočníka Pražané lákali už v létě z Brna, tehdy byl ale rychlejší tým z města Škodovky. Fila, který dal na podzim čtyři góly, by se měl ve Slavii postupně rozehrávat, ihned do základní sestavy se s ním nepočítá. 
 Yira Sor – cca 30 milionů korun  Nejdražší zimní posilou Slavie se stal Yira Sor. Jednadvacetiletý nigerijský rychlík odehrál parádní podzim a v barvách Baníku se blýskl třemi góly a pěti nahrávkami. Vábila jej Sparta, nakonec ale byla úspěšnější Slavia. Sešívaní se však museli pořádně plácnout přes kapsu a do Ostravy poslali kromě tučného balíku peněz taky Sorova krajan  Ubonga Ekpaie. 
5
Fotogalerie

Slavia v zimě utrácela. Pět posil, za které zaplatila více než 100 milionů korun

Dlouho to vypadalo, že Slavia nebude na zimním přestupovém trhu příliš aktivní, nakonec se ale v Edenu pořádně rozšoupli.

Slavia v zimě prodala Jana Kuchtu a na odchodu je taky Nicolae Stanciu. Za oba přijde do Edenu dohromady více než 200 milion korun, sešívaní ale taky pořádně utráceli. Jména pěti posil, za které zaplatili více než sto milionů korun, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Maksym Talovjerov – cca 12,5 milionů korun 

GetFile (46).jpg

Byl jedním z hráčů, okolo nichž Slavia kroužila už déle. Maksym Talovjerov nabral dobrou formu v Českých Budějovicích a sešívané zaujal natolik, že za něj v zimě zaplatili (podle portálu transfermarkt.de) okolo 12,5 milionů korun. Jednadvacetiletý rodák z ukrajinského Doněcku by měl v Edenu postupně sbírat zkušenosti, v budoucnu by na něm obrana Pražanů mohla stát. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Taras Kačaraba – cca 20 milionů korun 

GetFile (48).jpg

Ukrajinský stoper přišel do Slavie už před rokem. Tehdy ale dorazil z Liberce na hostování, které se protáhlo i na podzimní část. Sedmadvacetiletý bek v Edenu vyzrál a dostal se až do ukrajinské reprezentace. I když to trvalo, tak na něj sešívaní nakonec opci uplatnili a pod Ještěd poslali dvacet milionů korun. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

David Jurásek – cca 25 milionů korun 

GetFile (52).jpg

Mimo hru je Jan Bořil, Oscar Dorley v závěru podzimu dostal trest, a tak Slavia přišla o oba levé obránce. Na tento post se sice stáhl Srdjan Plavšič, sešívaní ale nelenili a přivedli posilu. Tou se stal jednadvacetiletý David Jurásek z Mladé Boleslavi, který přitom v lize debutoval teprve v tomto ročníku. Slavia za něj zaplatila 25 milionů korun a ještě přihodila odchovance Kryštofa Obadala. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Daniel Fila – cca 28 milionů korun 

GetFile (51).jpg

Slavia v zimě prodala Jana Kuchtu za více než sto milionů a nakonec za něj přivedla náhradu. V Edenu je sice Michael Krmenčík, ten ale v sešívaných barvách pouze hostuje a navíc nepředvádí moc dobré výkony. Slavia proto zaměřila svou pozornost do Mladé Boleslavi, odkud přivedla Daniela Filu. Devatenáctiletého útočníka Pražané lákali už v létě z Brna, tehdy byl ale rychlejší tým z města Škodovky. Fila, který dal na podzim čtyři góly, by se měl ve Slavii postupně rozehrávat, ihned do základní sestavy se s ním nepočítá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Yira Sor – cca 30 milionů korun 

profimedia-0658326435.jpg

Nejdražší zimní posilou Slavie se stal Yira Sor. Jednadvacetiletý nigerijský rychlík odehrál parádní podzim a v barvách Baníku se blýskl třemi góly a pěti nahrávkami. Vábila jej Sparta, nakonec ale byla úspěšnější Slavia. Sešívaní se však museli pořádně plácnout přes kapsu a do Ostravy poslali kromě tučného balíku peněz taky Sorova krajan Ubonga Ekpaie. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud