Slavia v zimě šetřila. Podívejte se, kolik v Edenu zaplatili za tři nové posily

Ještě v létě Slavia rozhazovala miliony. Vždyť jen za Petera Olayinku a Alexandra Balutu zaplatila dohromady okolo 150 milionů korun. V zimě byla výrazně skromnější.

Tým z Edenu šlape. Slavia vládne tabulce, postoupila do jarní fáze Evropské ligy a v kabině má řadu reprezentantů. „Sešívaným“ se daří, a tak neměli důvod dělat žádné zběsilé nákupy. Do Edenu přišel na hostování zkušený gólman Martin Kuciak a klub si už v předstihu zajistil služby Júsufa z Bohemians 1905.

Slavia ale získala také tři posily, za něž podle portálu transfermarkt.de zaplatila dohromady necelých 65 milionů korun. Jejich jména a přestupové částky najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Masopust – cca 15 mil. korun

Lukáš Masopust SlaviaPavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Jablonec v zimě hodně oslabil. Matěj Hanousek zamířil na Letnou, zájem je o Michala Trávníka a pryč je i Lukáš Masopust. Bývalý hráč Jihlavy byl s přesunem do některého z elitních tuzemských týmů spojován už dlouho a nakonec si v zimě plácl se Slavií, která podle portálu transfermarkt.de musela zaplatit okolo 15 milionů korun. Na podzim dal čtyři góly a přidal čtyři nahrávky, jak se mu povede v Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 3 / 4

Alex Král – cca 23 mil. korun

Alex Král Teplice  Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Psala se zima roku 2017 a talentovaný stoper Alex Král opouštěl Slavii. Nový domov našel v Teplicích, kde začal hrál nejvyšší ligu a postupně se vypracoval do role žádného stopera. Kroužily okolo něj kluby ze zahraničí, chtěla ho Sparta, dvacetiletý bek ale nakonec zamířil do Slavie.

Král splňuje vše, co moderní stoper musí mít, je rychlý, dobrý v rozehrávce a konstruktivní. Klub z Edenu za něj podle portálu transfermarkt.de zaplatil zhruba 23 milionů korun.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Petr Ševčík – cca 25,6 mil. korun

Petr Ševčík SLavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Nejdražší zimní posila Slavie. Také okolo Petra Ševčíka kroužila Sparta, čtyřiadvacetiletý záložník si ale vybral tým z Edenu. Na podzim dal v libereckém dresu jeden gól, přidal pět nahrávek a patřil mezi nejlepší střední záložníky soutěže. Ve Slavii už nyní šlape na paty Josefu Hušbauerovi.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud