Slavia se musí připravit na odchod Juráska. Kteří hráči ho v Edenu mohou nahradit?

Slavia v létě zřejmě přijde o jednoho z klíčových hráčů. Reprezentační bek David Jurásek má namířeno do zahraničí.

Okolo Juráska je hodně rušno. Lákají ho kluby z několika evropských soutěží, v jejichž čele je lisabonská Benfica. V Edenu se proto musí připravit na jeho možný konec. Kdo by ho pak v sestavě mohl nahradit? Podívejte se.

Pokračování 2 / 4

Jan Bořil

Jan Bořil Slavia 23 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Na začátku října roku 2021 odehrál celé derby proti Spartě, od té doby byl ale na dlouhé marodce. Kariéra slávistického kapitána byla v ohrožení a nikdo nevěděl, jestli se Jan Bořil ještě dokáže vrátit. Dvaatřicetiletý bek se však nevzdal a tvrdě dřel. Během jara začal nastupovat za slávistické béčko a v závěru minulého ročníku si připsal i dva starty za sešívaný A tým. V přípravě bojuje o svou budoucnost a zatím si vede nad očekávání dobře. Zřejmě se znovu stane platným členem kádru.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Srdjan Plavšič

Srdjan Plavšič Slavia 23 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Když jej Slavia před dvěma lety přivedla ze Sparty, čekaly se od něj v Edenu velké věci. Jenže sedmadvacetiletý srbský rychlík Srdjan Plavšič příliš nepřesvědčil a pevné místo v kádru nezískal. V minulém ročníku hostoval v Baníku, ve kterém opět nabral velmi dobrou formu. Teď se rve o další šanci ve Slavii a v přípravě si vede výborně. V sestavě by mohl nahradit i Juráska. Má ovšem co napravovat, naposledy se na tomto postu v sešívaných barvách neprosadil.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Oscar Dorley

Oscar Slavia 23 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Místo Juráska může naskočit i Oscar Dorley, který už na kraji hřiště řadu zápasů odehrál. V Edenu s ním mají ale jiné plány a se čtyřiadvacetiletým liberijským fotbalistou počítají ve středu zálohy. Oscar má v kádru trenéra Jindřicha Trpišovského pevný flek, ať už hraje kdekoliv.

Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud